DEPREMZEDE ÇOCUKLARA 5000 OYUNCAK DAĞITILDI

» Yaşam » DEPREMZEDE ÇOCUKLARA 5000 OYUNCAK DAĞITILDI

Depremzede çocuklara olan desteğini sürdüren Türkiye’nin yerli oyuncak markası ‘Let’s Be Child’ın, oyuncak yüklü TIR’ı deprem bölgesine ulaştı. Yaşları 0-7 arasında değişen çocuklar için hazırlanan 5 bin adet oyuncak, Enfal Oyuncak CEO’su Furkan Karaduman tarafından Hatay’da 15 köy dolaşılarak bizzat dağıtıldı. Depremzede çocukların yaralarının sarılmasına katkıda bulunmak için ellerinden gelen desteği vermeye çalıştıklarını ifade eden […]

  • Son Güncelleme: 3 Nisan 2023

Depremzede çocuklara olan desteğini sürdüren Türkiye’nin yerli oyuncak markası ‘Let’s Be Child’ın, oyuncak yüklü TIR’ı deprem bölgesine ulaştı. Yaşları 0-7 arasında değişen çocuklar için hazırlanan 5 bin adet oyuncak, Enfal Oyuncak CEO’su Furkan Karaduman tarafından Hatay’da 15 köy dolaşılarak bizzat dağıtıldı. Depremzede çocukların yaralarının sarılmasına katkıda bulunmak için ellerinden gelen desteği vermeye çalıştıklarını ifade eden Enfal Oyuncak CEO’su Furkan Karaduman, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Karaduman açıklamasında “Bu afetin, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın psikolojilerini ve hayal dünyalarını olumsuz etkiledi. Deprem bölgesindeki çocuklarımızın bu yaralarının sarılmasında bizim rolümüz olsun istiyoruz. Bu nedenle çocuklara yönelik bu tip destek ve faaliyetlerin içinde olmaya gayret gösteriyoruz.

Daha önce de bölgeye oyuncak gönderdik. Sonrasında Ticaret Bakanlığı ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı iş birliği ile düzenlenen seferberliğe dahil olarak online oyuncak bağışı oyuncak bağış kampanyasını düzenledik. Bu kampanyayı hiçbir kar gütmeden maliyetine gerçekleştirdik. Web sitemiz üzerinden oyuncak alanların bağışlarını resmi kurumlar aracılığıyla çocuklara ulaştırdık. Şimdi de yaklaşık 5 bin adet oyuncağı da depremde ağır yara alan illerimizden Hatay’a götürdük. Bu oyuncaklar; 0-7 yaş arası çocuklar için eğitici, öğretici ve deprem psikolojisini atlatmayı kolaylaştıracak ürünlerden oluşuyor. Bundan böyle oyuncak yardımlarımızı bir plan dahilinde depremin vurduğu diğer bölgelere de ulaştıracağız. Uzmanlar, depremzede çocukların yaşadıkları travmayı oyuncaklar yardımıyla daha kolay atlatabileceklerini söylüyorlar. Bu desteklerle depremzede çocukların yaralarını bir nebze de olsa sarmayı hedefliyoruz. Bir çocuğun yüzünü güldürebilirsek bu bizim için en  büyük mutluluk olur” diye konuştu.

Enfal Oyuncak ve ‘Let’s Be Child’ hakkında: Enfal Oyuncak, 1992 yılından bu yana oyuncak üretimi, satışı, ithalatı ve ihracatı ile oyuncak sektöründeki faaliyetlerine devam ediyor. 2018 yılında Bahaş Holding’in ortak olmasıyla beraber daha da güçlenen Enfal Oyuncak, yenilikçi vizyonuyla hızla büyümesini sürdürüyor. Enfal Oyuncak, ‘sağlıklı oyuncak ilkesini benimsemiş ve bu kararlıkta ürünler üreten bir firma olarak çalışmalarını yürütüyor. Uluslararası test laboratuvarlarında test edilerek onaylanmış hammadde ve boyaların kullanıldığı üretim anlayışıyla sağlıklı ve güvenli ürünler üreten firma, bebek ürünleri markası ‘Numio’ ve oyuncak markası ‘Let’s Be Child’ı çocuklarla buluşturuyor. Yenidoğan hediyeleri, eğitici oyuncaklar, motor becerisi ve duyu gelişimine yardımcı gereçler ve scooter gibi kategorilerdeki ürünleriyle sektöre değer kazandırıyor. Yıllık 1 milyon 500 bin adet oyuncak üretim kapasitesi olan marka, üretiminin yüzde 10’unu Avrupa ve Ortadoğu ülkelerine ihraç ediyor. Bugüne kadar önemli markaların temsilciliğini de yürüten Enfal Oyuncak, 2020 yılında dünya çocuklarını hedefleyerek yerli ve milli oyuncak markası ‘Let’s Be Child’ı sektöre kazandırdı. Ağırlıklı olarak 0-3 yaş grubuna yönelik olarak üretilen ‘Let’s Be Child’ oyuncakları, ‘haydi çocuk olalım’ diyerek sadece Türkiye’de yaşayan çocukları değil tüm dünya çocuklarını kucaklamayı amaçlıyor. Sağlıklı oyuncak ilkesi çerçevesinde yüksek kalitede, dayanıklı, maksimum güvenli oyunları eğlenceli hale getiren ‘Let’s Be Child’ oyuncakları, toksin, kurşun boyası, phthalates, pvc ve benzer zararlı dış kaplamaları içermiyor. Avrupa Birliği tarafından (EU) EN71 standartlarına uygunlukları akredite olmuş, uluslararası test kuruluşları tarafından test edilip onaylanan ‘Let’s Be Child’ ürünleri, hali hazırda e-bebek, Toyzzshop, Armağan, Civil ve LC Waikiki gibi seçkin zincir mağazaların yanı sıra piyasadaki toptancı ve perakende noktalarına da ürün tedariğinde bulunuyor. Marka, ayrıca discount market zincirleri ve tüm online platformlarda satışa sunuluyor.