LEKE VE GÖZENEKLERE TEKNOLOJİK ÇÖZÜM

» Sağlık » LEKE VE GÖZENEKLERE TEKNOLOJİK ÇÖZÜM

Yaz mevsiminin sonuna yaklaştığımız şu günlerde özellikle tatil dönüşü yaşanan en büyük sorunlardan biri de yıpranan cilt yapısı. Özellikle yoğun güneş koruyucu kullanımına bağlı olarak cildin yağ dengesinin bozulduğunu, gözeneklerin genişlediğini ve lekelenme şikayetlerinin arttığına dikkat çeken Dermatoloji Uzm. Dr. Aycan Özden Sezgin, bu sorunlara artık teknolojinin cevap verdiğini dile getirdi. KARBON LAZER NEDİR? Karbon […]

  • Son Güncelleme: 25 Aralık 2022

Yaz mevsiminin sonuna yaklaştığımız şu günlerde özellikle tatil dönüşü yaşanan en büyük sorunlardan biri de yıpranan cilt yapısı. Özellikle yoğun güneş koruyucu kullanımına bağlı olarak cildin yağ dengesinin bozulduğunu, gözeneklerin genişlediğini ve lekelenme şikayetlerinin arttığına dikkat çeken Dermatoloji Uzm. Dr. Aycan Özden Sezgin, bu sorunlara artık teknolojinin cevap verdiğini dile getirdi.

KARBON LAZER NEDİR?

Karbon lazer hakkında bilgi veren Sezgin, cilt yüzeyine uygulanan karbon solüsyonu sonrasında lazer cihazı kullanılarak lazer ışınlarının daha yüksek oranda gözeneklerde yoğunlaştığını bu sayede etkinliğin arttığını anlattı. Q-switch lazerin yıllar içinde sürekli gelişen, değişen lazer teknolojilerinin içinde halen leke tedavisinde bir numaralı lazer seçeneği olduğunu söyleyen Sezgin, “Karbon lazer; bir değil, birkaç cilt problemi için güvenli bir şekilde uygulanmakta ve etkili sonuçlar sağlamaktadır” dedi.

BİR ÇOK OLUMLU ETKİSİ VAR

Karbon lazerin ciltte yarattığı olumlu etkileri sıralayan Dermatoloji Uzm. Dr. Aycan Özden Sezgin, “Cilt yüzeyinde güneşe ve yaşlanmaya bağlı oluşan lekelerin giderilmesi, ciltteki genişlemiş gözenek görünümünün azaltılması, deri kalitesinin arttırılarak matlığın giderilmesi parlaklığın geri kazanılması, cildin yağ dengesinin sağlanması, siyah noktaların azaltılması ve akne oluşumunun önlenmesinin yanısıra tüylerin sarartılmasında da Q-switch lazer kullanılabilmektedir” ifadelerini kullandı.