Zerrin Özer, müzik şirketiyle davalık oldu

» Magazin » Zerrin Özer, müzik şirketiyle davalık oldu

Dava konusu müzik eserinin yapımcısının kendisi olduğunun tespitini isteyen Avrupa Müzik Şirketi mahkemeye sundukları dilekçede, “Zerrin Özer, Avrupa Müzik’in yapımcı sıfatıyla hak sahibi olduğu ‘Zerrin Özer 97’ isimli albümün herhangi bir şekilde yayınlanmasının mümkün olmadığını bilmesine rağmen kötü niyetli olarak Art Record LLC şirketine vermeye çalışmaktadır. Davalıların müzik eserleri üzerindeki haksız tecavüzünün önlenmesini istiyoruz” dedi. […]

  • Son Güncelleme: 1 Şubat 2023

Dava konusu müzik eserinin yapımcısının kendisi olduğunun tespitini isteyen Avrupa Müzik Şirketi mahkemeye sundukları dilekçede, “Zerrin Özer, Avrupa Müzik’in yapımcı sıfatıyla hak sahibi olduğu ‘Zerrin Özer 97’ isimli albümün herhangi bir şekilde yayınlanmasının mümkün olmadığını bilmesine rağmen kötü niyetli olarak Art Record LLC şirketine vermeye çalışmaktadır. Davalıların müzik eserleri üzerindeki haksız tecavüzünün önlenmesini istiyoruz” dedi.

Albüm, Zerrin Özer‘in 23 Haziran 1997’de yayınladığı, 13. stüdyo albümü.

Zerrin Özer bu albümünde; Şehrazat, Emre Irmak, Hakkı Bulut, Yıldıray Gürgen, Cem-Ali, Günay Çoban, Mustafa Beyazkuş, Bora Ayanoğlu, Kerem Özdemir gibi şarkı sözü yazarı, müzisyen ve aranjörlerle çalışmıştı.