WhatsApp’tan iPhone kullanıcılarını rahatlatan özellik

» Magazin » WhatsApp’tan iPhone kullanıcılarını rahatlatan özellik

Mesajlaşma platformu WhatsApp, uygulama üzerinde kullanıcı deneyimini artırmak için yavaş yavaş yeni özellikler ekliyor. Şirketin sunmuş olduğu yeni özellik ise kullanıcıları rahata erdirecek. WhatsApp, iPhone kullanıcılarının iCloud olmadan sohbet aktarmalarına imkân tanıyacak. İşte detaylar… iCloud olmadan WhatsApp geçmişini yeni cihaza aktarmak mümkün olacak Dünyanın en çok tercih edilen mesajlaşma platformlarından birisi olan WhatsApp, kullanıcı deneyimini […]

  • Son Güncelleme: 4 Mayıs 2023

Mesajlaşma platformu WhatsApp, uygulama üzerinde kullanıcı deneyimini artırmak için yavaş yavaş yeni özellikler ekliyor. Şirketin sunmuş olduğu yeni özellik ise kullanıcıları rahata erdirecek. WhatsApp, iPhone kullanıcılarının iCloud olmadan sohbet aktarmalarına imkân tanıyacak. İşte detaylar…

iCloud olmadan WhatsApp geçmişini yeni cihaza aktarmak mümkün olacak

Dünyanın en çok tercih edilen mesajlaşma platformlarından birisi olan WhatsApp, kullanıcı deneyimini artırmaya devam ediyor. Şirket, daha öncesinde sohbetleri bulut depolama olmadan yeni bir Android telefona aktarmaya izin veren biz özellik getirdi.

Android’lerdeki özelliğin ardından bugün, bu özelliğin iPhone kullanıcılarına da geldiği ortaya çıktı. Bununla birlikte iPhone kullanıcıları, iCloud olmadan sohbetlerini başka bir iPhone’a aktarabilecek. Bu özelliğin oldukça kolay ve verimli olacağını belirmek mümkün.

Şu anda WhatsApp, iPhone kullanıcılarının sohbet geçmişlerini ve medyalarını başka bir iPhone’a taşımalarına sadece iCloud’a yüklenen bir sohbet yedeği oluşturmaları halinde izin veriyor. Ancak yeni özellik sayesinde bu durum değişecek.

Yeni özellikle birlikte kullanıcıların yapması gereken ilk şey uygulamayı yeni telefonlarına yüklemek olacak. Ardından aynı numarayla kaydolmaları ve ardından eski iPhone’larını kullanarak yeni cihazda yer alan QR kodunu taramaları gerekiyor. Sonucunda ise sohbet geçmişi otomatik olarak aktarılmış olacak.

Söz konusu yenilik, kullanıcıların iCloud’a güvenmeden WhatsApp geçmişini ve medya dosyalarını diğer cihaza aktarmaları için oldukça verimli bir yol olacak.

Özellikle kullanıcının 5GB ücretsiz depolama sınırından dolayı geçmişi iCloud’a kaydedemeyen ve alanını yükseltmek istemeyen kullanıcılara fayda sağlayacak. (Shift Delete)