WhatsApp, çok beklenen o özelliği sonunda getiriyor

» Magazin » WhatsApp, çok beklenen o özelliği sonunda getiriyor

Dünyanın en büyük mesajlaşma platformu olan WhatsApp, uzun süredir üst üste getirdiği yeniliklerle kendini rakiplerine karşı güncel tutmayı hedefliyor. Rakipleri içerisinde bulunan Telegram gibi platformların daha öncü davrandığı özelliklerde geç de kalsa yetişen uygulama, neredeyse tüm kullanıcıların beklediği özelliğe sonunda kavuşuyor. Artık WhatsApp, mesaj düzenleme özelliğini kullanıcılarına sunuyor. WhatsApp artık mesaj düzenlemeye izin verecek Bu […]

  • Son Güncelleme: 13 Mayıs 2023

Dünyanın en büyük mesajlaşma platformu olan WhatsApp, uzun süredir üst üste getirdiği yeniliklerle kendini rakiplerine karşı güncel tutmayı hedefliyor. Rakipleri içerisinde bulunan Telegram gibi platformların daha öncü davrandığı özelliklerde geç de kalsa yetişen uygulama, neredeyse tüm kullanıcıların beklediği özelliğe sonunda kavuşuyor. Artık WhatsApp, mesaj düzenleme özelliğini kullanıcılarına sunuyor.

WhatsApp artık mesaj düzenlemeye izin verecek

Bu haftanın başlarında WhatsApp, WhatsApp Web‘in en son beta sürümüyle birlikte düzenleme düğmesini kullanıma sundu. Şimdi ise WABetaInfo’ya göre sıra Android beta uygulamasına geldi. Yeni mesaj düzenleme seçeneğiyle birlikte yazım hatalarınızı ya da baştan aşağı değiştirmek istediğiniz mesajları düzenleyebileceksiniz.

Metinlerinizi değiştirmek için mesaja uzun basın ve ardından üstteki üç noktaya dokunun. Çıkan menüde yeni düzenleme düğmesini göreceksiniz. Sohbetteki herkes, mesajın yanında metnin sonradan değiştirildiğini anlayabilmek için “düzenlendi” rozetini görecek. Ayrıca mesaj düzenleme süresi 15 dakika, bu nedenle mesajı düzenlemek için kısıtlı zamanınız var.

Bu süre sınırı, insanların haftalar ya da aylar önceki mesajları düzenlemediğine emin olmak için koyulsa da mesaj silme özelliğinde de 15 dakika süresi bulunuyordu. Sonrasında ise bu süre iki gün şeklinde değiştirildi. Bu yüzden WhatsApp, benzer bir senaryoyu mesaj düzenleme kısmında da uygulayabilir.

Ek olarak WhatsApp Companion (Eşlik modu) üzerinden 2 ayrı cihazın bağlandığı durumlarda bir cihazın yolladığı mesaj, diğer cihazdan değiştirilemeyecek. Android için WhatsApp beta v2.23.10.13 ile özelliği test edebilirsiniz.

WhatsApp’ın beta programına resmi olarak kayıtlıysanız, güncellemeyi Play Store’dan alabilirsiniz. Beta programına resmi olarak kayıtlı olmayanlar için ise özelliğin tüm sürümlere bir iki hafta içerisinde gelmesi planlanıyor. (Shift Delete)