Usta sanatçı Nuri Sesigüzel, son yolculuğuna uğurlandı

» Magazin » Usta sanatçı Nuri Sesigüzel, son yolculuğuna uğurlandı

Türk halk müziğinin ünlü isimlerinden Nuri Sesigüzel, dün 86 yaşındayken hayata veda etti. Bir süredir sağlık sorunları yaşayan Nuri Sesigüzel‘in Beylikdüzü’ndeki özel bir hastanede kalp yetmezliği sonucu hayatını kaybettiği belirtildi. Nuri Sesigüzel‘in cenazesi, bugün öğlen namazına müteakip Teşvikiye Camii’nde kılınan cenaze namazından sonra Büyükçekmece Mezarlığı’na defnedildi. Cenaze törenine İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Mehmet […]

  • Son Güncelleme: 21 Mayıs 2023

Türk halk müziğinin ünlü isimlerinden Nuri Sesigüzel, dün 86 yaşındayken hayata veda etti.

Bir süredir sağlık sorunları yaşayan Nuri Sesigüzel‘in Beylikdüzü’ndeki özel bir hastanede kalp yetmezliği sonucu hayatını kaybettiği belirtildi.

Nuri Sesigüzel‘in cenazesi, bugün öğlen namazına müteakip Teşvikiye Camii’nde kılınan cenaze namazından sonra Büyükçekmece Mezarlığı’na defnedildi.

Cenaze törenine İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Mehmet Ağar, Aydın Aydın, ünlü sanatçının meslektaşları ve sevenleri katıldı.

Usta sanatçı Nuri Sesigüzel, son yolculuğuna uğurlandı

Nuri Sesigüzel’in vefatıyla ilgili olarak doktoru, kızı Birgi Canberk ve oğlu Mehmet Sesigüzel açıklama yaptı.

Nuri Sesigüzel’in tedavisiyle yakından ilgilenen kardiyoloji uzmanı Prof. Dr. Sebahattin Ateşal, “Saat 02.45 civarında hayatını kaybetti. Daha önceden kalp krizi geçirmişti, kalp yetmezliği vardı. Kalp pili, ritim bozukluğu ve diyabeti olan bir hastamızdı. Maalesef çoklu organ yetmezliğine girdi, tüm çabalarımıza rağmen uzun süredir yatakta tedavi görüyordu” dedi.

Usta sanatçı Nuri Sesigüzel, son yolculuğuna uğurlandı

Nuri Sesigüzel’in çocuklarından kızı Birgi Canberk ise, “Biz çocukları olarak çok üzgünüz. Ailemizin, sevenlerinin bütün Türkiye’nin başı sağ olsun” diye konuştu.

Oğlu Mehmet Sesigüzel de “Babamızı rabbimize teslim ettik. Mekânı cennet olsun, tüm sevenlerinin ve sanat camiasının başı sağ olsun” ifadelerini kullandı.

Usta sanatçı Nuri Sesigüzel, son yolculuğuna uğurlandı

Mahmut Tuncer: Bir çınardı, abideydi. Halk müziğinin pirinin öldüğünü söyleyebilirim. Allah, nur içinde yatırsın. Urfalı olması dolayısıyla bir hemşehrimizi, bir sanat ustasını kaybettiğimizi söyleyebiliriz. Benim de yakınımdı, ‘dayı’ diyorduk. Biz de dayımızı kaybetmiş olduk. Allah, mekânını cennet etsin.

Usta sanatçı Nuri Sesigüzel, son yolculuğuna uğurlandı

Selahattin Alpay: Yine büyük mihenk taşlarından ağabeyimi kaybettik. Allah, nurlar içinde yatırsın. Her şeyden evvel, sanatının dışında ondan şöyle örnek aldığım bir şey vardır; kişiliği, saygınlığı. Kimseye nasip olmayan bir şöhrete haizdi ama hiçbir zaman şımarmadı maddi ve manevi. Örnek alacağımız insanlardan bir tanesiydi. Hayatını kaybetmeden 15 – 20 gün önce aramıştım. “Biraz rahatsızım” dedi.

Usta sanatçı Nuri Sesigüzel, son yolculuğuna uğurlandı