Usta sanatçı Nuri Sesigüzel hayatını kaybetti

» Magazin » Usta sanatçı Nuri Sesigüzel hayatını kaybetti

Usta sanatçı Nuri Sesigüzel‘den acı haber geldi. Usta sanatçının yaşamını yitirdiği öğrenildi. Bir süredir sağlık sorunları yaşayan Nuri Sesigüzel‘in ölüm haberini İbrahim Tatlıses duyurdu. Tatlıses, “Ustaların ustası koca bir devir seninle kapandı. Nuri Sesigüzel ustamızı kaybetmişiz. Üzüntümü anlatamam. Tüm sevenlerine, ailesine baş sağlığı dilerim. Ustamıza Allah’tan rahmet dilerim” dedi. Cenaze töreni Sesigüzel için yarın öğlen […]

  • Son Güncelleme: 20 Mayıs 2023

Usta sanatçı Nuri Sesigüzel‘den acı haber geldi. Usta sanatçının yaşamını yitirdiği öğrenildi.

Bir süredir sağlık sorunları yaşayan Nuri Sesigüzel‘in ölüm haberini İbrahim Tatlıses duyurdu.

Tatlıses, “Ustaların ustası koca bir devir seninle kapandı. Nuri Sesigüzel ustamızı kaybetmişiz. Üzüntümü anlatamam. Tüm sevenlerine, ailesine baş sağlığı dilerim. Ustamıza Allah’tan rahmet dilerim” dedi.

Cenaze töreni

Sesigüzel için yarın öğlen namazına müteakip Teşvikiye Camii‘nde cenaze namazı kılınacak. Usta sanatçının cenazesi ardından Büyükçekmece Mezarlığı‘na defnedilecek.

Nuri Sesigüzel kimdir?

Nuri Sesigüzel, 13 yaşında çok sevdiği halk müziğine gönül verdi. 14 yaşında saz çalmaya başladı. 1961’de İstanbul Radyosu’nun açmış olduğu sınavları kazandı ve radyo sanatçısı olarak profesyonel sanat hayatına başladı.

Plak şirketlerinin ilgisini çekince, 300’ü aşkın plak doldurdu. 1963’te sinemaya başladı. Yaklaşık 40 sinema filminde rol aldı.

Usta sanatçı Nuri Sesigüzel hayatını kaybetti