Süper Mario Kardeşler Filmi’nden en iyi ikinci animasyon filmi açılışı

» Magazin » Süper Mario Kardeşler Filmi’nden en iyi ikinci animasyon filmi açılışı

Box Office Türkiye’de yer alan habere göre, ünlü video oyun serisinin animasyon uyarlaması Süper Mario Kardeşler Filmi (The Super Mario Bros. Movie), ABD’de gösterimdeki ilk hafta sonunda 146,4 milyon dolar, geçen çarşambadan bu yana, yani vizyondaki ilk beş gününde ise 204,63 milyon dolara ulaşarak görkemli bir açılış performansına imza attı. Hafta sonu açılış performansıyla ABD’de […]

  • Son Güncelleme: 10 Nisan 2023

Box Office Türkiye’de yer alan habere göre, ünlü video oyun serisinin animasyon uyarlaması Süper Mario Kardeşler Filmi (The Super Mario Bros. Movie), ABD’de gösterimdeki ilk hafta sonunda 146,4 milyon dolar, geçen çarşambadan bu yana, yani vizyondaki ilk beş gününde ise 204,63 milyon dolara ulaşarak görkemli bir açılış performansına imza attı.

Hafta sonu açılış performansıyla ABD’de tüm zamanların en iyi ikinci animasyon açılışını gerçekleştiren film, dünya genelinde ise 377 milyon dolara erişerek globalde animasyon açılış rekorunu kırmış oldu.

John Wick 4, gösterimdeki üçüncü hafta sonunda 14,6 milyon dolar hasılatla listede ikinci sırada yer alırken, bir önceki hafta sonunun gişe lideri Zindanlar ve Ejderhalar: Hırsızlar Arasında Onur (Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves) 14,5 milyon dolar hasılatla haftayı üçüncü basamakta kapattı.

Haftanın yeni filmlerinden biri olan Ben Affleck imzalı Air, 14,46 milyon dolar hasılatla açılışını dördüncü sırada gerçekleştirdi. Çığlık 6 (Scream VI) ise 3,32 milyon dolarla listenin beşinci sırasında yer alan yapım oldu.

Box Office ABD – Hafta Sonu Top 5 (07-09 Nisan 2023)

1- Süper Mario Kardeşler Filmi (The Super Mario Bros. Movie) – 146,4 milyon dolar

2- John Wick 4 – 14,6 milyon dolar

3- Zindanlar ve Ejderhalar: Hırsızlar Arasında Onur (Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves) – 14,5 milyon dolar

4- Air – 14,46 milyon dolar

5- Çığlık 6 (Scream VI) – 3,32 milyon dolar