Sunucu Jerry Springer, hayatını kaybetti

» Magazin » Sunucu Jerry Springer, hayatını kaybetti

Amerikan televizyonculuk tarihinin en etkili figülerinden biri olan Jerry Springer, 27 yıl boyunca ekranlarda “The Jerry Springer Show”u sunmuştu. Ölüm haberini ailesi duyurdu. Açıklamada, kısa süreli bir hastalığın ardından Springer’ın Chicago’daki evinde hayata gözlerini yumduğu bildirildi. TMZ, Springer’a birkaç ay önce pankreas kanseri teşhisi konulduğunu yazdı. Jerry Springer kimdir? Televizyonculuğu öncesinde ABD Kongresi’ne girmeye çalışan […]

  • Son Güncelleme: 27 Nisan 2023

Amerikan televizyonculuk tarihinin en etkili figülerinden biri olan Jerry Springer, 27 yıl boyunca ekranlarda “The Jerry Springer Show”u sunmuştu.

Ölüm haberini ailesi duyurdu. Açıklamada, kısa süreli bir hastalığın ardından Springer’ın Chicago’daki evinde hayata gözlerini yumduğu bildirildi.

TMZ, Springer’a birkaç ay önce pankreas kanseri teşhisi konulduğunu yazdı.

Jerry Springer kimdir?

Televizyonculuğu öncesinde ABD Kongresi’ne girmeye çalışan ancak başarılı olamayan Springer, bir dönem belediye başkanlığı yapmıştı.

Asıl ününü 1991 yılında başladığı Jerry Springer Show ile yakaladı. Programı reyting rekorları kırdı. Şovda daha çok politik konulara odaklansa da zamanla magazinleşti ve dünya çapında sansasyonlar yarattı. 90’larda Oprah Winfrey’in şovunu bile geride bıraktı. Jerry Springer Show 2018 yılında yayından kaldırılmıştı.

Daha sonra onu 3 sezonluk mahkeme salonu programı “Yargıç Jerry”de izlemiştik.