Seher Rabia Can’dan yürek burkan sözler! ‘2 el ateş sesi duydum, gerisini hatırlamıyorum’

» Magazin » Seher Rabia Can’dan yürek burkan sözler! ‘2 el ateş sesi duydum, gerisini hatırlamıyorum’

Seher Rabia Can, hayırsever iş insanı Erdoğan Uludağ’ın kurucu başkanı olduğu Umudum Olur Musun Derneği’ne ulaşarak Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi‘nde annesinin rahatsızlığı nedeniyle refakat edemediğinden, engelinden dolayı tek başına kalmasının getirdiği sorunları belirterek desteğe ihtiyacı olduğunu tekrar yürüme umutlarını kaybetmek istemediğini, 3 ve 8 yaşlarında çocukları olduğunu ve eşi tarafından vurularak ağır yaralanma […]

  • Son Güncelleme: 31 Aralık 2022

Seher Rabia Can, hayırsever iş insanı Erdoğan Uludağ’ın kurucu başkanı olduğu Umudum Olur Musun Derneği’ne ulaşarak Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi‘nde annesinin rahatsızlığı nedeniyle refakat edemediğinden, engelinden dolayı tek başına kalmasının getirdiği sorunları belirterek desteğe ihtiyacı olduğunu tekrar yürüme umutlarını kaybetmek istemediğini, 3 ve 8 yaşlarında çocukları olduğunu ve eşi tarafından vurularak ağır yaralanma sonucu şu an yüzde 92 engelli olduğunu ileterek yardım istedi. Bunu öğrenen Erdoğan Uludağ, konuya duyarsız kalmayarak Umudum Olur Musun Derneği olarak ilgili yetkililer ile temasa geçmesi ile Seher Rabia Can’a umut oldu.

Yaşadıklarını dile getiren Seher Rabia Can, Erdoğan Uludağ’ın İstanbul Valisi Ali Yerlikaya nezdinde İstanbul Vali Yardımcısı Özlem Bozkurt Gevrek ile görüşmeleri sonrası Başakşehir Kaymakamlığı ve Bağcılar Kaymakamlığı yetkililerinin aynı gün devreye girip hastane ziyaretinde Seher Rabia Can’ın yalnız olmadığını, İstanbul Valiliği başta olmak üzere kendilerinin sürece dahil olduklarını belirttiler. Bu durum karşısında Can, moral bularak doktorlarının uygulayacağı tedavi ile iyileşip tekrar çocuklarını kucaklamak istediğini söyledi.

Eşiyle 10 yıl evli kaldıklarını dile getiren Rabia Can, duygularını şöyle dile getirdi:

“10 yıl evli kaldık, son 2 senedir uyuşturucu kullanmaya başladı. Uyuşturucuya başlayınca ne yaptığını bilmiyordu, şiddet ve kavga başladı. Ben de daha fazla dayanamadım, çocuklarımı da alıp annemin evine gittim. Mart 2022’de çocukları almaya geldi, erkek kardeşim çocukları indirdi, kardeşimin ve annemin kandilini kutladı. 45 dakika sonra çocukları getirdi.

Erkek kardeşim aşağı indi, yukarı çıkmadı, camdan baktım, baktığımda kardeşimi kolundan tutmuştu elinde de silah vardı, bana aşağı in dedi. Ben de seninle konuşacak bir şeyim yok, dedim. 2 el ateş sesi duydum gerisini hatırlamıyorum. Gözümü açtığımda yoğun bakımdaydım.”

Seher Rabia Can'dan yürek burkan sözler! '2 el ateş sesi duydum, gerisini hatırlamıyorum'

Umudum Olur Musun Derneği’nden Erdoğan Uludağ’a ulaştığı söyleyen Seher Rabia Can, “O da yardımcı olacak, zamanla güzel bir fizik tedavi ile ayağa kalkabilirim. Benim de talebim bu zaten. Uzun yürüme cihazına ihtiyacım var ve onunla ayağa kalkmak istiyorum. Umarım en kısa zamanda da adalet yerini bulur” şeklinde konuştu.

Erdoğan Uludağ ise, Sivil Toplum Örgütleri’nin (STK) halkla devlet arasında bir köprü olduğunu belirterek mağdur durumda ki vatandaşların imdadına anında müdahale edilmesinin önemine dikkat çekti.

Seher Rabia Can'dan yürek burkan sözler! '2 el ateş sesi duydum, gerisini hatırlamıyorum'

İstanbul Vali Yardımcısı Özlem Bozkurt Gevrek ile irtibata geçtiğinde derhal ilgilenildiğini belirterek “Devletimiz şefkatli kollarını açtı” dedi.

Umudum Olur Musun Derneği ise, Seher Rabia Can’a ayrıca avukat desteği de sağlayacak.

Öte yandan, Seher Rabia Can’ın eşi C.A (33) yargılanmaya devam ettiği öğrenildi.

Seher Rabia Can'dan yürek burkan sözler! '2 el ateş sesi duydum, gerisini hatırlamıyorum'