Sanatçı Aziz Taştan ve ailesi, Adıyaman’daki depremde hayatını kaybetti

» Magazin » Sanatçı Aziz Taştan ve ailesi, Adıyaman’daki depremde hayatını kaybetti

6 Şubat günü saat 04.17’de Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki depremin yarattığı yıkım, saat 13.24’te Elbistan ilçesinde yaşanan 7.6 büyüklüğündeki ikinci depremle katbekat arttı. Kahramanmaraş’ın yanı sıra Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa’yı yerle bir eden deprem sonrası ülke genelinde yedi günlük milli yas ilan edildi. 10 ilde […]

  • Son Güncelleme: 9 Şubat 2023

6 Şubat günü saat 04.17’de Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki depremin yarattığı yıkım, saat 13.24’te Elbistan ilçesinde yaşanan 7.6 büyüklüğündeki ikinci depremle katbekat arttı.

Kahramanmaraş’ın yanı sıra Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa’yı yerle bir eden deprem sonrası ülke genelinde yedi günlük milli yas ilan edildi. 10 ilde OHAL ilan edildi.

Saat 13.50 itibarıyla da can kaybı 8 bin 574, yaralı sayısı 49 bin 133, yıkılan bina sayısı 6 bin 444, “yıkıldı” ihbarı gelen bina sayısı ise 11 bin 302 olarak açıklandı.

Türk Halk Müziği sanatçısı Aziz Taştan ile eşi Özgür, kızları Nujin (15) ve Şirin (5) Taştan da depremin yıkıma neden olduğu Adıyaman’da hayatını kaybetti.

Taştan’ın deprem sırasında Adıyaman merkeze bağlı Mimar Sinan Yeni Mahallesi‘ndeki evinde bulunduğu öğrenildi.

Sanatçı Aziz Taştan ve ailesi, Adıyaman'daki depremde hayatını kaybetti