Rock'n Roll'un Kraliçesi lakaplı Tina Turner hayatını kaybetti

» Magazin » Rock'n Roll'un Kraliçesi lakaplı Tina Turner hayatını kaybetti

Rock'n Roll'un Kraliçesi lakaplı müzisyen Tina Turner, What's Love Got to Do with It ve Private Dancer gibi şarkılarla 1980'lere damgasını vurmuştu. Turner, kendine özgü tarzıyla Beyonce, Janet Jackson, Janelle Monae ve Rihanna gibi sanatçıların müzik anlayışlarını da etkilemişti. BBC Türkçe'de yer alan habere göre, Turner hayatının son yıllarında kanser, inme ve böbrek yetmezliği gibi […]

  • Son Güncelleme: 24 Mayıs 2023

Rock'n Roll'un Kraliçesi lakaplı müzisyen Tina Turner, What's Love Got to Do with It ve Private Dancer gibi şarkılarla 1980'lere damgasını vurmuştu.

Turner, kendine özgü tarzıyla Beyonce, Janet Jackson, Janelle Monae ve Rihanna gibi sanatçıların müzik anlayışlarını da etkilemişti.

BBC Türkçe'de yer alan habere göre, Turner hayatının son yıllarında kanser, inme ve böbrek yetmezliği gibi sağlık sorunları yaşamıştı.

Tina Turner ilk olarak 1960'larda eşi Ike Turner ile birlikte kurduğu Ike & Tina Turner grubuyla müzik piyasasına girmiş, 1976'dan sonra ise Tina Turner kariyerine solo devam ederek ününü daha da artırmıştı.

Turner 30 yıldan uzun bir süreye yayılan solo kariyeri boyunca 180 milyondan fazla albüm satmış ve 8 Grammy Ödülü kazanmıştı. Tina Turner 2021'de Rock ‘n' Roll Hall of Fame'e dahil edilmişti.