Prof. Dr. Naci Görür’den Malatya depremi sonrası dikkat çeken uyarı! ‘Daha önce olmuş…’

» Magazin » Prof. Dr. Naci Görür’den Malatya depremi sonrası dikkat çeken uyarı! ‘Daha önce olmuş…’

Deprem bilimci Prof. Dr. Naci Görür, Malatya‘da meydana gelen deprem hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu. Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Prof. Dr. Naci Görür, depremin Malatya fayına paralel bir hat üzerinde gerçekleştiğini belirtti. Bu fayın yeni bir fay olabileceğine dikkat çeken Görür, Malatya depreminin, 7.6’lık depremin yüklemesi sonucu meydana geldiğinin kesin olduğunun altını çizdi. Naci Görür‘ün […]

  • Son Güncelleme: 28 Şubat 2023

Deprem bilimci Prof. Dr. Naci Görür, Malatya‘da meydana gelen deprem hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.

Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Prof. Dr. Naci Görür, depremin Malatya fayına paralel bir hat üzerinde gerçekleştiğini belirtti.

Bu fayın yeni bir fay olabileceğine dikkat çeken Görür, Malatya depreminin, 7.6’lık depremin yüklemesi sonucu meydana geldiğinin kesin olduğunun altını çizdi.

Naci Görür‘ün paylaşımı şöyle:

“Yeşilyurt, Malatya’da 5,5 deprem oldu. Deprem Malatya fayına paralel bir hat üzerinde. Doç. Dr. Cengiz Zabcı ve Prof. Dr. Ziya Çakır ile konuştum, bu fay MTA haritasına çizilmemiş yeni bir fay olabilir. Ama daha önce olmuş 7,6’lık depremin bu bölgeyi yüklemesi sonucu olduğu kesin.”