Oyuncu Sevgi Can Danlı’dan yıllar sonra gelen Yılmaz Güney itirafı! ‘Bana tokat attı’

» Magazin » Oyuncu Sevgi Can Danlı’dan yıllar sonra gelen Yılmaz Güney itirafı! ‘Bana tokat attı’

1969 yılında Muş’ta ‘Aç Kurtlar’ isimli sinema filmi çekiminde Yılmaz Güney’in kendisine tokat attığını söyleyen ünlü sinema oyuncusu Sevgi Can Danlı, yediği tokattan sonra kamera karşısında hüngür hüngür ağladığını dile getirdi. Danlı, o gün yaşadıklarını anlattı: “Muş’ta eksi 40 derecede ‘Aç Kurtlar’filmini çekiyorduk. Benim ağlamam gereken bir sahne vardı. Yılmaz Güney ağlamamı istiyordu. O soğuk […]

  • Son Güncelleme: 13 Ocak 2023

1969 yılında Muş’ta ‘Aç Kurtlar’ isimli sinema filmi çekiminde Yılmaz Güney’in kendisine tokat attığını söyleyen ünlü sinema oyuncusu Sevgi Can Danlı, yediği tokattan sonra kamera karşısında hüngür hüngür ağladığını dile getirdi.

Danlı, o gün yaşadıklarını anlattı:

“Muş’ta eksi 40 derecede ‘Aç Kurtlar’filmini çekiyorduk. Benim ağlamam gereken bir sahne vardı. Yılmaz Güney ağlamamı istiyordu. O soğuk havada ağlamak mümkün mü. Ne yaptıysam ağlayamadım.

Yılmaz Güney ‘Ağla Ağla’diye  bağırıyordu. Ancak bende ‘tık’yok. Bir süre sonra reji sandelysinden kalkarak yanıma geldi bir tokat attı bana o tokat çok zoruma gitmişti.

Ağlamaya başlamıştım’ çekim bittikten sonra Yılmaz Güney gelip bana sarıldı, ‘Bak ne güzel ağladın. Seni ağlatmak için yapmak zorunda kaldığım şeydi. Sakın bana kırılma diyerek boynuma sarılık gönlümü aldı. Yılmaz Güney ile alışmak büyük keyifti. Nurlar içinde uyusun.”