Oyuncu Cindy Williams yaşamını yitirdi

» Magazin » Oyuncu Cindy Williams yaşamını yitirdi

‘Laverne & Shirley’ dizisinde canlandırdığı ‘Shirley’ karakteriyle hafızalara kazınan oyuncu Cindy Williams‘tan acı haber geldi. Williams’ın 75 yaşında hayata veda ettiği belirtildi. Bir süredir hasta olduğu öğrenilen Cindy Williams’ın vefat haberini, Bill Hudson ile evliliğinden dünyaya gelen çocukları Emily ile Zachary adına aile sözcüsü Liza Cranis duyurdu. “Herkesin sevdiği ışıltılı bir ruha sahipti” Yapılan açıklamada, […]

  • Son Güncelleme: 1 Şubat 2023

‘Laverne & Shirley’ dizisinde canlandırdığı ‘Shirley’ karakteriyle hafızalara kazınan oyuncu Cindy Williams‘tan acı haber geldi. Williams’ın 75 yaşında hayata veda ettiği belirtildi.

Bir süredir hasta olduğu öğrenilen Cindy Williams’ın vefat haberini, Bill Hudson ile evliliğinden dünyaya gelen çocukları Emily ile Zachary adına aile sözcüsü Liza Cranis duyurdu.

“Herkesin sevdiği ışıltılı bir ruha sahipti”

Yapılan açıklamada, “Nazik, komik annemiz Cindy Williams’ın vefatı bize asla tam anlamıyla ifade edilemeyecek aşılmaz bir üzüntü yaşattı. Onu tanımak ve sevmek bizim neşemiz ve ayrıcalığımız oldu. Türünün tek örneğiydi. Güzeldi, cömertti ve parlak bir mizah anlayışına ve herkesin sevdiği ışıltılı bir ruha sahipti…” ifadelerine yer verildi.

‘laverne & Shhirley’ ile şöhrete ulaşmıştı

Birçok yapımda rol alan Cindy Williams, George Cukor’un ‘Travels With My Aunt’, George Lucas’ın ‘American Graffiti’ ve Francis Ford Coppola’nın ‘The Conversation’ filmlerinde oynamıştı. Williams, ‘Laverne & Shirley’ dizisi ile şöhrete ulaşmıştı. Dizi, ABC’de 1976 yılından 1983’e kadar yayınlanmıştı.

Dizi, o zamanlar televizyondaki en popüler diziler arasındaydı ve Shirley Feeney’i rolüyle Williams’a en iyi kadın oyuncu dalında Altın Küre adaylığı kazandırdı.

150’den fazla bölümde yer aldı

Williams, 150’den fazla bölümde yer aldı ancak gösterinin son sezonunda, kendisi ve Marshall arasında yaşanan gerilimin ardından ayrıldı.

Penny Marshall ise 2018 yılında 75 yaşında hayatını kaybetmişti.