Naci Görür’den deprem bölgesi için kritik uyarı!

» Magazin » Naci Görür’den deprem bölgesi için kritik uyarı!

Deprem bilimci Prof. Dr. Naci Görür, deprem bölgesindeki faaliyetlerle ilgili “Bir süre o bölgedeki inşaatlarda beton dökmeyiniz” uyarısında bulundu. Kahramanmaraş‘ın merkez üssü olduğu 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler sonrası enkaz kaldırma çalışmaları sürerken artçılar depremler de etkisini göstermeye devam ediyor. Deprem bölgesi için uyardı Prof. Dr. Görür, deprem bölgesindeki faaliyetlerle ilgili yaptığı açıklamada, “Deprem bölgesindeki […]

  • Son Güncelleme: 18 Şubat 2023

Deprem bilimci Prof. Dr. Naci Görür, deprem bölgesindeki faaliyetlerle ilgili “Bir süre o bölgedeki inşaatlarda beton dökmeyiniz” uyarısında bulundu.

Kahramanmaraş‘ın merkez üssü olduğu 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler sonrası enkaz kaldırma çalışmaları sürerken artçılar depremler de etkisini göstermeye devam ediyor.

Deprem bölgesi için uyardı

Prof. Dr. Görür, deprem bölgesindeki faaliyetlerle ilgili yaptığı açıklamada, “Deprem bölgesindeki faaliyetlerle ilgili bir uyarım daha olacak.

Eğer prekast betonarme kullanmıyorsunuz bir süre o bölgede inşaatlarda beton dökmeyiniz zira çok sık küçüklü büyüklü artçı depremler oluyor. Bu depremler dökülen betonlarda küçük çatlak, kırık ve zafiyet oluşturur” ifadelerini kullandı.