Meteoroloji’den İstanbul dahil 17 il için sağanak uyarısı

» Magazin » Meteoroloji’den İstanbul dahil 17 il için sağanak uyarısı

Marmara Bölgesi‘nde İstanbul, Yalova, Kocaeli ve Sakarya’da yarın kuvvetli sağanak bekleniyor. Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi’nden yapılan açıklamada, yarın Marmara’nın doğusunda, İstanbul Anadolu Yakası, Yalova, Kocaeli, Sakarya’da yerel olarak kuvvetli ve gök gürültülü sağanak öngörülüyor. Bu nedenle sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar ile yerel dolu […]

  • Son Güncelleme: 17 Mayıs 2023

Marmara Bölgesi‘nde İstanbul, Yalova, Kocaeli ve Sakarya’da yarın kuvvetli sağanak bekleniyor.

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi’nden yapılan açıklamada, yarın Marmara’nın doğusunda, İstanbul Anadolu Yakası, Yalova, Kocaeli, Sakarya’da yerel olarak kuvvetli ve gök gürültülü sağanak öngörülüyor.

Bu nedenle sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar ile yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması isteniyor.

Sağanak ve gök gürültülü sağanak

Açıklamada ayrıca, Kütahya’nın kuzeyi, Afyonkarahisar, Eskişehir, Ankara’nın kuzey ve batısı, Çankırı, Bolu, Düzce, Karabük, Kastamonu, Amasya, Tokat, Çorum ve Sinop’un iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli (metrekareye 21-50 kilogram) sağanak ve gök gürültülü sağanak beklendiği de ifade edildi.