Meteoroloji’den dikkat çeken uyarı! Tüm yurdu saracak! İşte il il hava durumu…

» Magazin » Meteoroloji’den dikkat çeken uyarı! Tüm yurdu saracak! İşte il il hava durumu…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava durumuna dair güncel tahminlerini yayınladı. Yayınlanan tahminlere göre bugün, Marmara Bölgesi, Ege Bölgesi, Karadeniz Bölgesi’nin batısı ve Akdeniz Bölgesi’nin doğusu yağış alacak. Salı gününe dikkat Tahminlere göre salı günü yurdun büyük bölümünde sağanak yağış kendini gösterecek. Yağış salı günü yurdun batı ve iç kesimlerini etkileyecek, çarşamba günü yurdu saracak. Bugün için […]

  • Son Güncelleme: 2 Nisan 2023

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava durumuna dair güncel tahminlerini yayınladı. Yayınlanan tahminlere göre bugün, Marmara Bölgesi, Ege Bölgesi, Karadeniz Bölgesi’nin batısı ve Akdeniz Bölgesi’nin doğusu yağış alacak.

Salı gününe dikkat

Tahminlere göre salı günü yurdun büyük bölümünde sağanak yağış kendini gösterecek. Yağış salı günü yurdun batı ve iç kesimlerini etkileyecek, çarşamba günü yurdu saracak.

Bugün için birçok şehre uyarı geldi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın güney ve doğusu, Kuzey ve İç Ege, Akdeniz ve Batı Karadeniz ile Tekirdağ, Samsun, Çorum, Eskişehir, Çankırı, Ankara’nın kuzey ve batı ilçeleri, Aksaray, Niğde, Nevşehir, Kayseri, Gaziantep ve Kilis çevrelerinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Sabah ve gece saatlerinde doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun eğimli ve yüksek kesimlerinde çığ tehlikesi riski bulunuyor.