Martin Scorsese’nin Leonardo DiCaprio ve Robert De Niro’lu filmi Killers of the Flower Moon’dan ilk fragman yayınlandı

» Magazin » Martin Scorsese’nin Leonardo DiCaprio ve Robert De Niro’lu filmi Killers of the Flower Moon’dan ilk fragman yayınlandı

Martin Scorsese‘nin yönetmenliğini ve yapımcılığını üstlendiği ve 3 saat 26 dakikalık destansı bir anlatım sunan Killers of the Flower Moon‘dan ilk fragman yayınlandı. İlk olarak Cannes‘da prömiyerini yapacak olan Apple Studios imzalı filmin senaryosunu ise Scorsese ile beraber Eric Roth kaleme aldı. Gerçek bir hikâyeye dayanan ve Burkhart ile Mollie Kyle arasındaki aşk üzerinden suç, […]

  • Son Güncelleme: 20 Mayıs 2023

Martin Scorsese‘nin yönetmenliğini ve yapımcılığını üstlendiği ve 3 saat 26 dakikalık destansı bir anlatım sunan Killers of the Flower Moon‘dan ilk fragman yayınlandı.

İlk olarak Cannes‘da prömiyerini yapacak olan Apple Studios imzalı filmin senaryosunu ise Scorsese ile beraber Eric Roth kaleme aldı.

Gerçek bir hikâyeye dayanan ve Burkhart ile Mollie Kyle arasındaki aşk üzerinden suç, ihanet ve güç dengelerinin anlatıldığı Killers of the Flower Moon‘da, 20. yüzyılın başındaki Oklahoma’da kendi sınırları içerisinde bulunan petrol sayesinde bir anda beyazların hedefine yerleşen yerli Amerikalı toplumunun başından geçenleri konu ediniyor.

Yaşadıkları bölgede petrol çıkmasıyla mensupları birer birer öldürülen Osage yerli halkını ve o dönem hâlâ iptidai hâlde olan FBI’ın bu dava için sürdürdüğü soruşturmanın konu alındığı filmin oyuncu kadrosunda Leonardo DiCaprio ve Robert De Niro‘nun yanı sıra Lily Gladstone, Jesse Plemons, John Lithgow, Brendan Fraser, Tantoo Cardinal, Cara Jade Myers, JaNae Collins, Jillian Dion gibi isimler yer alıyor.

Killers of the Flower Moon filmi, 20 Ekim 2023 tarihinde Türkiye’de vizyona girecek.