JENERASYONUNUN SESİ OLMAYA HAZIRLANIYOR

» Magazin » JENERASYONUNUN SESİ OLMAYA HAZIRLANIYOR

Dünya müziğinden esinlenerek hisleriyle hayallerini, İngilizce ile Türkçeyi harmanladığı ve içinde yurtdışında ses getiren ilk single’I “Fragile”ın da yer aldığı “Bade” isimli EP 6 şarkıdan oluşuyor. Bade’nin yaylı ve vurmalı çalgılarla ortaya çıkardığı Türk esintisi, modern düzenlemeler ve beat’ler ile günümüze taşınıyor. Bade’nin özgün vokal tarzını kullandığı şarkıcı kimliği, prodüktörü Kenan Doğulu’nun katkılarıyla bestelediği ve […]

  • Son Güncelleme: 26 Aralık 2022

Dünya müziğinden esinlenerek hisleriyle hayallerini, İngilizce ile Türkçeyi harmanladığı ve içinde yurtdışında ses getiren ilk single’I “Fragile”ın da yer aldığı “Bade” isimli EP 6 şarkıdan oluşuyor. Bade’nin yaylı ve vurmalı çalgılarla ortaya çıkardığı Türk esintisi, modern düzenlemeler ve beat’ler ile günümüze taşınıyor. Bade’nin özgün vokal tarzını kullandığı şarkıcı kimliği, prodüktörü Kenan Doğulu’nun katkılarıyla bestelediği ve aranje ettiği parçalarla ortaya çıkan müzisyen kimliğiyle birleşiyor.

Bade’de yer alan üç yeni şarkıdan biri olan “Farkındayım” aynı zamanda EP çıkışını bir video kliple müjdeliyor.  Sözleri Bade ve Sezen Aksu’ya ait olan şarkının düzenlemesi Kenan Doğulu imzası taşıyor. Berlin’de yaşayan yönetmen Harun Güler tarafından çekilen klibin görüntü yönetmenliğini ise Leander Ott üstleniyor. Klip, Bade’nin performans dünyası ile hayal dünyası arasında yolculuk ederken girdiği özgürlük arayışında, kendi sınırlarını zorlayarak şarkının yapısıyla kusursuz bir şekilde örtüşen hikayesini anlatıyor. Bade’nin hissettiği olumlu kültür karmaşası sonucu yaşadığı içsel yolculuk ve öze dönüş hikayesi olarak tanımladığı EP, neşeli “Love Back” ve iddialı “See Thru U” şarkılarıyla tamamlanıyor.