Jekyll ve Hyde Müzikali’ne En İyi Tiyatro Oyunu Ödülü

» Magazin » Jekyll ve Hyde Müzikali’ne En İyi Tiyatro Oyunu Ödülü

Robert Louis Stevenson’ın klasik gerilim romanından uyarlanan, Antre Production yapımıyla çarpıcı bir prodüksiyon ve muhteşem bir kadro ile sahnelenen ve başrollerini Hayko Cepkin ve Elçin Sangu’nun paylaştığı dünyaca ünlü Jekyll & Hyde Müzikali Galatasaray Üniversitesi öğrencilerinin oylarıyla 2022 yılının “En İyi Tiyatro Oyunu” seçildi. 17 yıldır Galatasaray Üniversitesi İşletme Kulübü tarafından düzenlenen ve ödül […]

  • Son Güncelleme: 14 Nisan 2023

Robert Louis Stevenson’ın klasik gerilim romanından uyarlanan, Antre Production yapımıyla çarpıcı bir prodüksiyon ve muhteşem bir kadro ile sahnelenen ve başrollerini Hayko Cepkin ve Elçin Sangu’nun paylaştığı dünyaca ünlü Jekyll & Hyde Müzikali Galatasaray Üniversitesi öğrencilerinin oylarıyla 2022 yılının “En İyi Tiyatro Oyunu” seçildi.

17 yıldır Galatasaray Üniversitesi İşletme Kulübü tarafından düzenlenen ve ödül sahipleri tüm okul öğrencilerinin seçimleriyle belirlenen ‘EN Ödülleri’ kazananları, dün akşam Galatasaray Üniversitesi’nde gerçekleşen törenle sahiplerini buldu.


Birçok ünlü ismin katılımıyla gerçekleşen törende Antre Production’un yapımını üstlendiği ve yapımcılığını Melikcan Zaman’ın, yönetmenliğini Taner Tunçay’ın, genel sanat yönetmenliğini Malcom Keith Kay’in, yaratıcı yapımcılığını Feri Baycu Güler, müzik direktörlüğünü Tuluğ Tırpan’ın ve koreografisini Seda Özgiş’in üstlendiği, organizasyonunu ise Kerki Solfej’in yaptığı,başrollerini Hayko Cepkin ve Elçin Sangu’nun paylaştığı Jekyll & Hyde müzikali, 17. GSÜ ‘EN Ödülleri’nin “En İyi Tiyatro Oyunu” kategorisinin kazananı oldu.

Jekyll & Hyde müzikalinin kadrosunda yer alan Fatih Al, Umut Kurt, Cenk Bıyık ve Nermin Kocak gibi usta isimlerin yanı sıra törende aralarında İlber Ortaylı, Demet Akbağ, Harun Tekin, Feyyaz Yiğit gibi başarılı isimler de törene katıldı ve ödüllerini aldı.

Robert Louis Stevenson’ın dünyaca ünlü klasik gerilim romanından uyarlanan Jekyll & Hyde müzikali 18 Nisan 2023 Salı ve 19 Nisan 2023 Çarşamba günü yeniden Zorlu PSM sahnesinde tiyatroseverlerle buluşacak.