İlahiyatçı Nihat Hatipoğlu’ndan flaş karar! Ve bıraktı!

» Magazin » İlahiyatçı Nihat Hatipoğlu’ndan flaş karar! Ve bıraktı!

Ünlü ilahiyatçı Nihat Hatipoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla ayrılığı duyurdu. Hatipoğlu, kurucu rektör olarak 4 yıldır görev yaptığı Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi‘nden ayrıldığını açıkladı. “4 yılı doldurdum. Yaş itibarıyla da sınıra geldim” diyen Hatipoğlu; güçlü, heyecanlı ve dinamik bir üniversite devrettiğini belirterek yerine atanan isme başarılar diledi. Hatipoğlu, açıklamasının devamında ise “Dini […]

  • Son Güncelleme: 16 Mart 2023

Ünlü ilahiyatçı Nihat Hatipoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla ayrılığı duyurdu.

Hatipoğlu, kurucu rektör olarak 4 yıldır görev yaptığı Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi‘nden ayrıldığını açıkladı.

“4 yılı doldurdum. Yaş itibarıyla da sınıra geldim” diyen Hatipoğlu; güçlü, heyecanlı ve dinamik bir üniversite devrettiğini belirterek yerine atanan isme başarılar diledi.

Hatipoğlu, açıklamasının devamında ise “Dini tebliğimiz son nefese kadar devam edecek inşallah. Yeter ki Allah razı olsun” ifadelerini kullandı.

Hatipoğlu’nun sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama şöyle:

“Dostlar. 4 yıl önce Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’ne Kurucu Rektör olarak atanmıştım. Bu sürede Kuruluşu tamamlayıp 3000 öğrenciye ulaştık. İslami ilimler ve Tıp Fakültesi başta olmak üzere birçok programı başlattık.

Bugün itibarıyla görevim sona erdi. Teşekkür ederim. Bilindiği gibi Rektörlük görevi 4 yıldır.  4 yılı doldurdum. Yaş itibarıyla da sınıra geldim. Güçlü, heyecanlı ve dinamik bir üniversite devrettim. Yerime gelen arkadaşıma da başarılar dilerim. Dini tebliğimiz son nefese kadar devam edecek inşallah. Yeter ki Allah razı olsun.”