Fatih Portakal, FOX Haber’i bırakıp neden İzmir’e gitti? Her şeyi tek tek açıkladı!

» Magazin » Fatih Portakal, FOX Haber’i bırakıp neden İzmir’e gitti? Her şeyi tek tek açıkladı!

Spiker Fatih Portakal, bir süre sunuculuğu bırakıp gözlerden uzak yaşamaya karar vermişti. Uzun süre sonra ekrana dönen Portakal, Uzman Psikolog Gökhan Çınar‘ın sunduğu Katarsis’e konuk oldu. Fatih Portakal, İzmir’e gitmesine dair “Benim için her şey sağlık giderken de öyleydi. Gitmek çok iyi geldi, 2.5 senedir doğaylayım mutluyum, son derece doğru bir karar verdim” dedi. Neden […]

  • Son Güncelleme: 6 Nisan 2023

Spiker Fatih Portakal, bir süre sunuculuğu bırakıp gözlerden uzak yaşamaya karar vermişti. Uzun süre sonra ekrana dönen Portakal, Uzman Psikolog Gökhan Çınar‘ın sunduğu Katarsis’e konuk oldu.

Fatih Portakal, İzmir’e gitmesine dair “Benim için her şey sağlık giderken de öyleydi. Gitmek çok iyi geldi, 2.5 senedir doğaylayım mutluyum, son derece doğru bir karar verdim” dedi.

Neden gittiğini açıkladı

İstifaya zorlandığına dair iddialara da yanıt veren spiker, bu iddiaları yalanladı ve “Daha önce de bırakmıştım. Düşünsene haber sunuyorsun 1 saat sonra birisi seni arıyor, Cumhurbaşkanı senin hakkında konuştu bilgin olsun veya yayın yapıyorsun öğrenmişsin RTÜK’ten dosyan gidecekmiş… Yılgınlıklar oldu, düşünsene koskoca ülkenin cumhurbaşkanı gidiyor meydanda ‘Patlatırlar enseni’ diyor. Bunlar kolay şeyler mi? Cumhurbaşkanı kim ben kimim? Bunlar insanın içinde tortu bırakıyor” dedi.

Korumayla dolaştığını açıkladı

Fatih Portakal uzun yıllar korumayla dolaştığını da açıklayarak “Valilik korumasıyla geziyorum bunların hepsi üst üste geliyor. TL bu tarafta dursun ben gideceğim diyorsun. Ben babamın ölümünü gördüm o şekilde ölmek istemiyorum, stresten uzak huzurlu olmak istiyorum” dedi.

“Tabanca aldım ama kullanmadım”

Ekranlara dönen Portakal, sosyal yaşantısının daralmasına dair “Sıkıcı, işten eve evden işe. Telefonla konuşurken bile korkuyorsun. Ulan başıma bir şey gelir mi diye düşünüyorsun, benim gibi adam devletten tabanca aldı. Ortamın gerildiği zamanlarda çantama alırım, belime takarım hiç kullanmadım ama buna gerek var mı?” dedi.

Fatih Portakal ayrıca, konuşmasının devamında “Ben sosyal demokrat bir adamım. Çok politize olduğumuz için yönetim zihniyetine karşıyım. Çünkü ben artık ideolojilerin tükendiğini düşünüyorum. Vicdanlı haber yapıyorum” dedi.