Emin Alper imzalı Kurak Günler, Fransa sinemalarında 100 bin seyirciyi aştı

» Magazin » Emin Alper imzalı Kurak Günler, Fransa sinemalarında 100 bin seyirciyi aştı

Emin Alper‘in yazıp yönettiği Kurak Günler, 2022 Cannes Film Festivali’nde prömiyerini yapmış ve salondaki izleyicilerden büyük bir beğeni toplayarak Türkiye’deki festivallerde de merakla beklenir olmuştu. Vizyona girdiği günden itibaren gündemdeki yerini koruyan film, vizyondaki ilk hafta sonuna hızlı bir giriş yaparak Türkiye’de yaklaşık 254 bin izleyici sayısına ulaşmıştı. Bir süredir kuraklık sorunuyla boğuşan bir kasabaya […]

  • Son Güncelleme: 23 Mayıs 2023

Emin Alper‘in yazıp yönettiği Kurak Günler, 2022 Cannes Film Festivali’nde prömiyerini yapmış ve salondaki izleyicilerden büyük bir beğeni toplayarak Türkiye’deki festivallerde de merakla beklenir olmuştu.

Vizyona girdiği günden itibaren gündemdeki yerini koruyan film, vizyondaki ilk hafta sonuna hızlı bir giriş yaparak Türkiye’de yaklaşık 254 bin izleyici sayısına ulaşmıştı.

Bir süredir kuraklık sorunuyla boğuşan bir kasabaya yeni atanan genç savcı Emre ile belediye başkanı Selim, yerel gazeteci Murat ve kasabanın eşrafı arasında yaşanan çekişmeleri konu alınan filmin izlenme sayılarına bir yenisi daha eklendi.

Emin Alper‘in sosyal medya hesaplarında paylaştığı bilgiye göre Kurak Günler Fransa’da sinemalarda 100 bin seyirciyi aştı.

Son olarak Kurak Günler, 19 Mayıs 2023 tarihinden itibaren Netflix Türkiye‘de yayınlanmaya başladı. (Box Office Türkiye)