Deprem kahini Frank Hoogerbeets, bu kez İç Anadolu Bölgesi için uyardı

» Magazin » Deprem kahini Frank Hoogerbeets, bu kez İç Anadolu Bölgesi için uyardı

“Deprem kahini” lakaplı ünlü deprem uzmanı Hoogerbeets‘in şirketi Solar System Geometry Survey (SSGEOS), sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda bu sefer İç Anadolu Bölgesi için uyardı. Paylaşımda, 7.7 ve 7.6’lık depremler sonrası önümüzdeki günlerde İç Anadolu‘da daha güçlü bir artçı sarsıntı meydana gelebileceği belirtildi. Mart ayının ilk haftasını işaret etmişti Öte yandan Hoogerbeets, geçtiğimiz günlerde yaptığı […]

  • Son Güncelleme: 2 Mart 2023

“Deprem kahini” lakaplı ünlü deprem uzmanı Hoogerbeets‘in şirketi Solar System Geometry Survey (SSGEOS), sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda bu sefer İç Anadolu Bölgesi için uyardı.

Paylaşımda, 7.7 ve 7.6’lık depremler sonrası önümüzdeki günlerde İç Anadolu‘da daha güçlü bir artçı sarsıntı meydana gelebileceği belirtildi.

Mart ayının ilk haftasını işaret etmişti

Öte yandan Hoogerbeets, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada mart ayının ilk haftasına dikkat çekerek yeni bir deprem olabileceğini iddia etmişti.

Söz konusu dönemde, Dünya, Merkür ve Satürn gezegenlerinin yakınlaşacağını söyleyen Hoogerbeets, bunun büyük depremlere neden olabileceğini savunarak, “Mart ayının ilk haftası çok kritik. 2’sinde kritik gezegen geometrisinin yakınsamasını görüyoruz. Bu çok önemli olacak.  Ayın 2’sinde 9 saat içerisinde Dünya’yı da içeren bir gezegensel kavuşum olacak.

Bu Dünya, Merkür ve Satürn olacak. Bu kritik olacak. Mart ayının bu ilk haftasında büyüklüğü 6’nın çok üzerinde olan birden fazla sismik olay olabilir. Bilmenin bir yolu yok. Yine 7’nin çok üzerinde, 8’in çok üzerinde bir sismik olay olabilir.” demişti.