Bu hafta hangi filmler vizyona girdi? İşte haftanın filmleri (23 Aralık 2022)

» Magazin » Bu hafta hangi filmler vizyona girdi? İşte haftanın filmleri (23 Aralık 2022)

R.M.N Cristian Mungiu’nun yönetmen koltuğunda oturduğu dram filmi R.M.N., Matthias’ın Almanya’daki işinden ayrıldıktan sonra döndüğü köyünde gelişen olayları konu ediniyor. Almanya’da bir mezbahadaki işinden ayrıldıktan sonra Transilvanya’daki çok etnikli köyüne dönen Matthias, oğlunu ve köyü mantıksız bir korku ve huzursuzluğun gölgesi altında buluyor. Maric Yönetmenliğini Ebru Delibaş’ın yaptığı yerli korku filmi Maric, evliliklerinin beşinci yılında […]

  • Son Güncelleme: 25 Aralık 2022

R.M.N

Cristian Mungiu’nun yönetmen koltuğunda oturduğu dram filmi R.M.N., Matthias’ın Almanya’daki işinden ayrıldıktan sonra döndüğü köyünde gelişen olayları konu ediniyor. Almanya’da bir mezbahadaki işinden ayrıldıktan sonra Transilvanya’daki çok etnikli köyüne dönen Matthias, oğlunu ve köyü mantıksız bir korku ve huzursuzluğun gölgesi altında buluyor.

Maric

Yönetmenliğini Ebru Delibaş’ın yaptığı yerli korku filmi Maric, evliliklerinin beşinci yılında olmalarına rağmen, hâlâ çocukları olmayan Serdar ve Gizem çiftinin başından geçen olayları işliyor. Kocasının son zamanlarda tuhaf davranışlar sergilediğini fark eden Gizem, iyi vakit geçirmek için bir ufak bir tatil ayarlıyor. Fakat gittikleri yerde Serdar’ın tuhaflıkları artıyor. Bu musallata çare arayan çift kendilerini Lübbey köyünde buluyor. Ancak kimsenin yaşamadığı köy onlara tam bir cehennem oluyor.

Bu hafta hangi filmler vizyona girdi? İşte haftanın filmleri (23 Aralık 2022)

I Wanna Dance With Somebody

Sony stüdyosu tarafından hazırlanan müzikal biyografi türündeki I Wanna Dance with Somebody, ünlü sanatçı Whitney Houston’ın yaşamını konu ediniyor. Film, izleyicileri Houston’ın kariyeri ve müziği ile birlikte duygusal ve enerjik bir yolculuğa çıkarıyor. Başrolünde Naomi Ackie bulunduğu ve senaryosu Oscar ödülü Anthony McCarten tarafından yazılan eserin yönetmen koltuğunda ise Kasi Lemmons oturuyor.

Bu hafta hangi filmler vizyona girdi? İşte haftanın filmleri (23 Aralık 2022)

Ayı Kardeşler: Dünya’ya Dönüş

Animasyon tutkunlarını harika bir maceraya çıkaran Çin yapımı Ayı Kardeşler: Dünya’ya Dönüş (Boonie Bears: Back to Earth), ayı kardeşler olan Bramble ve Briar’ın uzay macerasını anlatıyor. Filmde uzaydan düşen gizemli bir kübik nesne Bramble’a süper güçler veriyor. Bunun üzerine Bramble ve Briar, Vick ile birlikte çalışarak uzaylı bir istilacıya ve kötü bir orduya karşı mücadele ediyorlar.

Bu hafta hangi filmler vizyona girdi? İşte haftanın filmleri (23 Aralık 2022)