Boran Kuzum, yüzü olduğu markanın 150. yıldönümü kutlamalarına katıldı

» Magazin » Boran Kuzum, yüzü olduğu markanın 150. yıldönümü kutlamalarına katıldı

20 Mayıs 1873’te henüz yeni kurulmuş bir San Francisco markasına, daha sonra 501 jean olarak bilinecek olan modelin patenti verildi. 150 yıl süresince bu jean modeli dünya çapında en ikonik modellerden biri ve diğer tüm jean’lerin ilham kaynağı olan orijinal kalıp olarak tanındı. Levi’s, 150. yıldönümü kutlamalarının en önemli günü olan 20 Mayıs’ta çok sevilen […]

  • Son Güncelleme: 23 Mayıs 2023

20 Mayıs 1873’te henüz yeni kurulmuş bir San Francisco markasına, daha sonra 501 jean olarak bilinecek olan modelin patenti verildi.

150 yıl süresince bu jean modeli dünya çapında en ikonik modellerden biri ve diğer tüm jean’lerin ilham kaynağı olan orijinal kalıp olarak tanındı.

Levi’s, 150. yıldönümü kutlamalarının en önemli günü olan 20 Mayıs’ta çok sevilen 501 jean’leri ve markanın doğduğu San Francisco şehrini onurlandırmak için heyecan verici bir etkinlik düzenledi.

San Francisco’daki tarihi Skylight at the Armory’de 19 – 27 Mayıs 2023 tarihleri arasında halka açık olarak gerçekleştirilen501 Experience bir arşiv müzesi, özel parçaları kişiselleştirme atölyeleri, yerel bir alışveriş noktası ve çok daha fazlasını içeriyor.

Heyecan verici 501 Experience, bir asırdır şehrin dokusunun özel bir parçası olan Skylight at The Armory’de hayat buluyor. Skylight’ın yaratıcı ve kültürel alanları toplumla birleştirme misyonuylayeniden kullanıma açılması mekanı501 Experiencegibi etkinlikler için mükemmel bir yer haline getiriyor.

Boran Kuzum, yüzü olduğu markanın 150. yıldönümü kutlamalarına katıldı

1912 yılında San Francisco Ulusal Muhafızları’nın eski karakol binası yerine inşa edilen Skylight at The Armory, San Francisco’nun eklektik Mission Bölgesi’nde oldukça büyük bir alana yayılıyor.Geçmişte askeri eğitim merkezi olarak kullanılmasının yanı sıra “Batı’nın Madison Square Garden”ı lakabıyla anılması gibi hareketli bir tarihve kimliğe sahip olan Skylight at The Armory, 501 Experienceiçin ideal bir atmosfer sunuyor.

501 Experience odağında, tarih ve miras, ikonlar, kültürel etki ve sarsılmaz bağlılık temalarını kullanarak Giyilen En Güzel Hikâye’yi anlatan, adeta canlı ve nefes alan Chapters enstelasyonu bulunuyor.

Boran Kuzum, yüzü olduğu markanın 150. yıldönümü kutlamalarına katıldıBoran Kuzum, yüzü olduğu markanın 150. yıldönümü kutlamalarına katıldı

501 Experience’ın odağında Giyilen En Güzel Hikaye’yi anlatan Chapters enstalasyonu yer alıyor. Chapters, en eski Levi’s jean’in yanı sıra Bay Area efsanesi Harvey Milk gibi popüler kültür ikonlarının yıllar boyunca giydiği jeanlere de yer veriyor.

Chapters Arşivleri, 501 jean’in nasıl emektar işçilerin ve kovboyların iş kıyafeti olmaktan çıkıp dünya çapında sosyo-kültürel tarihin seyrini yansıtan ve modanın kalbine yerleşen bir model haline geldiğini anlatıyor.

Levi Strauss & Co. Küresel Marka Pazarlama Başkan Yardımcısı Chris Jackman, “Moda tarihinin en önemli anlarından birini, tam da burada, 501® jean’in doğduğu, evimiz dediğimiz ve ortağımız olarak gördüğümüz San Francisco’da kutlamaktan heyecan duyuyoruz. 501® Experience, San Francisco’ya ve 501® jean’in Giyilen En Güzel Hikâaye olmasında emeği geçen sayısız kişiye bir teşekkür olarak tutkuyla tasarlandı. Skylight at The Armory’ye girdiğiniz anda, gerçekten özel bir yere girdiğinizi hissetmenizi istiyoruz” dedi.

501® Experience, markanın en ilham verici kişiselleştirme çalışmalarına ev sahipliği yapan 501® Factory’ye de yer veriyor. San Francisco’daki Levi’s® Eureka Innovation Lab’i temel alan 501® Factory, ziyaretçilere Levi’s® tekniklerini ve malzemelerini gözlemleme imkanı tanıyor. AyrıcaLevi Strauss & Co. Teknik İnovasyon Başkan Yardımcısı Bart Sights ilegörüşerek kişiye özel”Made in San Francisco” 501® jean’lerini yaratma fırsatı sunuyor. Sadece 150 adet üretilen bu jeanlerelle numaralandırılıp özel yıldönümü aksesuarlarıyla süsleniyor. 501® Factory ziyaretçileri bir jean üretiminin dokuma tezgahından kalıba, kesimden dikime kadar her aşamasına tanıklık etme şansını elde ediyor.

Boran Kuzum, yüzü olduğu markanın 150. yıldönümü kutlamalarına katıldı

Bart Sights, “501® Experience sadece bu ikonik ürünün inanılmaz tarihini ve bu markanın geçmişini vurgulamakla kalmıyor, aynı zamanda bu şehirle güzel ilişkisine de saygı duruşunda bulunuyor. Kültleşmiş anılardan arşiv parçalara kadar perde arkasındabir jean’in nasıl hayata geçirildiğini anlatan 501® Experience’ta keyifli bir deneyim sizi bekliyor. San Francisco’da ikonik 501®’in 150. yıldönümünü sizinle kutlamak için sabırsızlanıyoruz” diyor.

501® Experience, ayrıca 501® Factory’nin bir devamı olan ve jeanin ömrünün uzatıldığı, tamir edildiği, toplandığı ve üzerinde tartışıldığı Denim Workshop’u sunuyor. Klasik bir terzi dükkanından esinlenerek tasarlanan Denim Workshop’un ziyaretçileri en sevdikleri Levi’s® parçalarını onarabilir, ileri dönüştürebilir ve vintage Levi’s® 501® jean alışverişi yapabilirler.Ek olarak aralarında Nicole McLaughlin ve 625 Industries’in de bulunduğu marka ortaklarının sürdürülebilirlik, ileri dönüşüm ve jean tasarımı üzerine uygulamalı atölye çalışmalarına da katılabilirler.

Ayrıca, 501® Experience’ta ziyaretçilerin özel ürünlere göz atarken en sevdikleri Levi’s® klasikleri için alışveriş yapmaya davet edecen bir pop-up mağaza bulunuyor. Mağazanın odak noktası 501® jean’ler olsa da trucker ceketler, tişörtler ve şortlardan oluşan diğer ikonik parçalar da sergileniyor. Mağaza, ziyaretçilerin yeni parçaları anında kişiselleştirebilecekleri Levi’s®Tailor Shopözel bir terzi bölümü de da sunuyor.

501® Experience’ta sergilenen diğer eşsiz parçalar arasında 70’lerden kalma bir Levi’s® AMC Gremlin ve “made in the USA” jean üreten ve hala çalışır durumda olan bir jean dokuma tezgahı da yer alıyor. Aralarında Anderson .Paak’ın da bulunduğu DJ setleri etkinliğe keyifli müziklerle renk katıyor.

Son olarak, 501® Experience, San Francisco kültürünün şekillenmesine yardımcı olmuş kişi, yer ve markaların özenle seçilip yer verildiği bir lokal pazara ev sahipliği yapıyor. Pazar yerinde yer alacak satıcılar arasında Verve Coffee Roasters, Woodshop, Tunnel Records ve Humphry Slocombe Ice Cream yer alıyor. Alanda Bay Area sanatçısı Brijean tarafından boyanmış bir duvar resmi de sergileniyor.

501® Experience’ın yanı sıra Levi’s® ve hip-hop festivali Rolling Loud, 20 Mayıs 501® Günü’nü San Francisco, Tokyo, Paris ve Londra’da özel kulüp şovlarıyla kutladıuyor. Markanın dünya çapında gerçekleşen kutlamalarının zirve noktası olan 20 Mayıs 501® Günü, 501® jean’i müzikal trendler ve yeni seslerle özdeşleşen küresel stilin kalıcı bir simgesi olarak kabul ediyor. Yıl boyunca markayı global bir elçi olarak temsil eden Güney Koreli sevilen kız grubu NewJeans de 501® Günü’nü Seul’de canlı bir performansla kutlayadıcak. 501® Günü kulüp gösterileri için biletler www.rollingloud.com/levis501 adresinde bulunabilir.

Boran Kuzum, yüzü olduğu markanın 150. yıldönümü kutlamalarına katıldı