BAFTA Ödülleri’nde deprem felaketi unutulmadı

» Magazin » BAFTA Ödülleri’nde deprem felaketi unutulmadı

İngiliz Film ve Televizyon Sanatları Akademisi (BAFTA) Ödülleri, dün gece düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Törende bazı sanatçılar, Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenler anısına mavi kurdele taktı. Türkiye’de çekilen Aftersun (Güneş Sonrası) filminin senaristi ve yönetmeni Charlotte Wells, En İyi Çıkış Yapan Sanatçı ödülünü alırken yaptığı konuşmada, filmde yer alan Türk ekibe teşekkür etti. Wells, “Türkiye […]

  • Son Güncelleme: 20 Şubat 2023

İngiliz Film ve Televizyon Sanatları Akademisi (BAFTA) Ödülleri, dün gece düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Törende bazı sanatçılar, Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenler anısına mavi kurdele taktı.

Türkiye’de çekilen Aftersun (Güneş Sonrası) filminin senaristi ve yönetmeni Charlotte Wells, En İyi Çıkış Yapan Sanatçı ödülünü alırken yaptığı konuşmada, filmde yer alan Türk ekibe teşekkür etti. Wells, “Türkiye ve Suriye’deki depremden etkilenmeyen biri olduğunu düşünmüyorum” dedi.

Aftersun filminin başrol oyuncusu Paul Mescal ve En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü alan Cate Blanchett da geceye mavi kurdeleyle katıldı.

Yönetmen Edward Berger, oyuncular Colin Farrell, Jamie Lee Curtis ve Angela Bassett da mavi kurdele takan isimler arasındaydı.

Bu yıl BAFTA‘da All Quiet On The Western Front (Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok) filmi, En İyi Film ve En İyi Yönetmen dahil yedi dalda ödül aldı. The Banshees of Inisherin ve Elvis filmleri de dörder dalda ödülün sahibi oldu.