Aktör Frank Vallelonga Jr.’ın kesin ölüm nedeni belli oldu

» Magazin » Aktör Frank Vallelonga Jr.’ın kesin ölüm nedeni belli oldu

ABD’deki New York şehrinin yetkilileri, 60 yaşında yaşamını yitiren Frank Vallelonga Jr.’ın ölüm nedenini pazartesi günü açıkladı. Ünlü aktörün, New York’taki bir araçtan dışarıya itilmeden önce aşırı dozda fentanil ve kokain nedeniyle öldüğü tespit edildi. Polis, İtalyan asıllı aktörün cesedini Hunts Point’teki metal levha fabrikasının dışında buldu ve başlangıçta, bir arabadan atılmadan önce aşırı dozdan […]

  • Son Güncelleme: 11 Nisan 2023

ABD’deki New York şehrinin yetkilileri, 60 yaşında yaşamını yitiren Frank Vallelonga Jr.’ın ölüm nedenini pazartesi günü açıkladı.

Ünlü aktörün, New York’taki bir araçtan dışarıya itilmeden önce aşırı dozda fentanil ve kokain nedeniyle öldüğü tespit edildi.

Polis, İtalyan asıllı aktörün cesedini Hunts Point’teki metal levha fabrikasının dışında buldu ve başlangıçta, bir arabadan atılmadan önce aşırı dozdan öldüğünden şüphelendi.

Aktörün cesedi, 911’i arayan bir kişinin durumu bildirmesinin ardından bulundu. Bir gün sonra, 35 yaşındaki Steven Smith tutuklandı ve Vallelonga Jr.’ın cesedini gizlemekle suçlandı. Smith ise, Pam adlı bir kadının cesedi imha etmesi için kendisine yaklaştığını iddia etti.

Smith’in ceza davasının mevcut durumu belirsizliğini koruyor.

Vallelonga Jr., genellikle Tony Lip olarak bilinen Frank Vallelonga Sr.’nin oğluydu. Babası, siyahlara yönelik ırkçılığın devam ettiği 1960’larda piyanist Don Shirley’e eşlik eden bir korumaydı. Hikayeleri Oscar ödüllü bir yapım olan “Green Book” filmine dönüştürüldü.

Vallelonga Jr.’ın ölümünden önce, “Green Book”un yazarı olan küçük kardeşi ve film yapımcısı Nick Vallelonga ile birlikte çalıştığı söylendi. İkili, “That’s Amore” adlı film için işbirliği yapıyordu. (Sözcü)