2022 Masterchef şampiyonu belli oldu! İşte MasterChef ödülü…

» Magazin » 2022 Masterchef şampiyonu belli oldu! İşte MasterChef ödülü…

MasterChef‘in 2022 sezonu kıran kıran mücadele ile noktalandı. Tüm sezon boyunca kusursuz yarışarak finale kadar gelmeyi başaran Metin ve Kıvanç, büyük final gecesinde yaptıkları üç menü ile sezona damga vurdu. İki aşama ardından üçüncü imza yemeği canlı yayında yapılarak oylandı. İşte, 2022 MasterChef şampiyonu ve ödülü… Masterchef şampiyonu kim oldu? TV8‘de 2022 MasterChef büyük final […]

  • Son Güncelleme: 11 Ocak 2023

MasterChef‘in 2022 sezonu kıran kıran mücadele ile noktalandı. Tüm sezon boyunca kusursuz yarışarak finale kadar gelmeyi başaran Metin ve Kıvanç, büyük final gecesinde yaptıkları üç menü ile sezona damga vurdu. İki aşama ardından üçüncü imza yemeği canlı yayında yapılarak oylandı. İşte, 2022 MasterChef şampiyonu ve ödülü…

Masterchef şampiyonu kim oldu?

TV8‘de 2022 MasterChef büyük final heyencanı yaşanıyor! Metin ve Kıvanç’ın şampiyonluk için tezgah başına geçtiği gecede finalin ne şekilde ilerleyeceği MasterChef jürisi tarafından açıklandı.

Yarışın ilk etabında iki MasterChef adayı Türk mutfağı yorumlaması konspeti kapsamında üç tabak çıkardı. Bu menüde; başlangıç, ana yemek ve tatlı sunuldu.

Yemeklerin yapımı için Metin ve Kıvanç’a 1 saat 45 dakika süre verildi. Kıvanç’ın menüsü; Ege, Anadolu ve bal kabağı mantarı oldu. Metin’in menüsü ise Antalya Piyazı (tırnak pide ile), İslim kebabı (siyez pilavı ile), nişasta helvası olarak açıklandı.

2022 Masterchef şampiyonu belli oldu! İşte MasterChef ödülü...

İlk etap toplamda 30 puan üzerinden sonlandı. Tabaklara her şeften 10 puan üzerinden oy verildi. İlk turdan Kıvanç 20 puan alarak ikinci tura yükseldi. Metin de ilk menüden toplamda 18 puan topladı.

Final gecesinin ikinci etabında da yarışmacılar uluslar arası mutfaktan seçtikleri bir menüyü çıkardı.

2022 Masterchef şampiyonu belli oldu! İşte MasterChef ödülü...

Kıvanç’ın uluslar arası mutfak menüsü: Ahtapot rüyası, kış ördeği ve Strudel oldu. Metin de ikinci turda; buharda pişmiş ılık barbun, dolgulu kalkan,kakule toprağı üzerine Melisa çiçek mousse yaptı. Şefler tadım, değerlendirme ve puanlamayı tamamladı. Bu aşamanın puanları canlı yayında duyuruldu.

İkinci tabakların puanlarına göre Metin, 24 puan alarak toplamda 42’ye ulaştı. Kıvanç, ikinci menüsünden 21 puan kazandı ve 41 puana erişti.

Üçüncü ve final aşamasında Metin’in imza tabağının adı ”Şöhret”. Kıvanç, finaldeki imza tabağının adını ”Ada” olarak açıkladı.

2022 Masterchef şampiyonu belli oldu! İşte MasterChef ödülü...

Aslan balığı, dikenli ve zehirli balık. Antalya’dan getirttiğini belirten Kıvanç, finalde Aslan balığını değerlendiriyor. Riskli bir balık olduğunu belirten Mehmet Şef, Kıvanç’a balıkla ilgili bir sıkıntı olup olmayacağını sordu.

Yarışmacılar finali getirecek imza tabağını canlı yayında, eski yarışmacılar, aileler ve seyirciler karşısında çıkardı.

İşte Masterchef’te şampiyonluğu getirecek tabaklar

2022 Masterchef şampiyonu belli oldu! İşte MasterChef ödülü...

Canlı yayında Metin ve Kıvanç’ın hazırladığı imza tabakları.

Kupayı getiren imza tabağı değerlendirmesi sonucunda Kıvanç 65 puan, Metin’de 70 aldı. 2022 MasterChef Şampiyonu Metin oldu.

 Böylece Kıvanç da sezonun ikincisi oldu.

2022 Masterchef şampiyonu belli oldu! İşte MasterChef ödülü...

Masterchef ödülü

2022 yılı MasterChef Türkiye ödülü tıpkı geçtiğimiz sene olduğu gibi lüks otomobil oldu.

Masterchef şampiyonları

2011 MasterChef Şampiyonu: Muzaffer Şenduran

2018 MasterChef Şampiyonu: Uğur Kardaş

2019 MasterChef Şampiyonu: Cemre Uyanık

2020-21 MasterChef Şampiyonu: Serhat Doğramacı

2021-22 MasterChef Şampiyonu: Eren Kaşıkçı

2022 Masterchef şampiyonu belli oldu! İşte MasterChef ödülü...

MasterChef Metin kaç yaşında, nereli? MasterChef Metin Yavuz nerede çalışıyor, nişanlısı kim?

Büyük gün geldi çattı. MasterChef Türkiye 2022 sezonunda mücadeleyi finale taşıyan isimlerden biri olan Metin Yavuz kimdir, kaç yaşında, nereli? soruları bugün ekstra merak ediliyor. Bu akşam büyük finalin yaşanacağı MasterChef Türkiye’de finalistlerden biri Metin oldu. İzleyiciler, Metin Yavuz hakkında sorular soruyor. MasterChef Metin evli mi, nişanlı mı? İşte MasterChef Metin Yavuz’un kariyer hayatı ve özel hayatı…

TV8 kanalının ilgiyle takip edilen yarışması MasterChef Türkiye‘de büyük gün geldi çattı. 2022 Yılının sezonu izleyicisini ekrana kilitledi ve MasterChef Türkiye izleyicisi bu akşamın heyecanını yaşamaya hazırlanıyor. Birbirinden güzel ve farklı lezzetleri ekrana getiren yarışmacılar, izleyenler üzerinde bilgilendirici de oldu. Kimi zaman Türk mutfağı kimi zaman ise dünya mutfağından yemekler yapan yarışmacılar yarışmanın jüri koltuğunda oturan Somer şef, Danilo şef ve Mehmet şef tarafından değerlendirildi. Büyük finale ise sadece iki isim taşındı. Bunlardan biri ise Metin Yavuz oldu. Peki MasterChef Metin kimdir, kaç yaşında, nereli? MasterChef Metin’in biyografisi haberimizde…

Masterchef Metin Yavuz kimdir, kaç yaşında, nereli?

MasterChef Metin, ana kadro için üçüncü turda mücadele ederek finale yükselen ilk isim oldu. MasterChef Türkiye 2022’nin iddialı isimlerinden olan ilk yarışmacı Metin Yavuz, 24 yaşındadır. Bolu Mengenli olan Yavuz, 2019 Ulusal Genç Şefler Yarışması’nda birinci olmuştur. Metin Yavuz, 2014 yılından beri aşçılıkla uğraşmaktadır. Metin Yavuz, 2015 yılından itibaren de aynı işletmede çalışıyor.

2022 Masterchef şampiyonu belli oldu! İşte MasterChef ödülü...

Masterchef Metin evli mi, nişanlı mı?

18 Mart 2022 tarihinde Ecem Eseler ile nişanlandı. Ünlü yarışmacı, evlilik için hazırlanıyor.

MasterChef’in final gecesinde Metin’in nişanlısı da yer aldı.

2022 Masterchef şampiyonu belli oldu! İşte MasterChef ödülü...