1970’lerin çocuk yıldızı aktör Adam Rich 54 yaşında yaşamını yitirdi

» Magazin » 1970’lerin çocuk yıldızı aktör Adam Rich 54 yaşında yaşamını yitirdi

ABD’nin New York şehrinde dünyaya gelen aktör Adam Rich’in yaşamını yitirdiği açıklandı. Kötü haber, oyuncunun ailesi tarafından duyuruldu. Cumartesi günü Los Angeles’taki evinde öldüğü söylenen Rich’in ölüm nedeni ise bilinmiyor. Rich en çok “Eight Is Enough”daki rolüyle tanınırken 70’lerin sonu ve 80’li yıllar boyunca çeşitli TV dizilerinde ve filmlerinde rol aldı. Yer aldığı bazı yapımlar […]

  • Son Güncelleme: 9 Ocak 2023

ABD’nin New York şehrinde dünyaya gelen aktör Adam Rich’in yaşamını yitirdiği açıklandı. Kötü haber, oyuncunun ailesi tarafından duyuruldu.

Cumartesi günü Los Angeles’taki evinde öldüğü söylenen Rich’in ölüm nedeni ise bilinmiyor.

Rich en çok “Eight Is Enough”daki rolüyle tanınırken 70’lerin sonu ve 80’li yıllar boyunca çeşitli TV dizilerinde ve filmlerinde rol aldı.

Yer aldığı bazı yapımlar arasında, “Fantasy Island”, “CHiPs”, “Small Wonder” ve animasyon dizisi “Dungeons & Dragons”daki seslendirme performansı yer aldı.

Los Angeles Times’ta yer alan bir habere göre, 1991’de hırsızlık iddiasıyla karşı karşıya kalan Rich’in kefaletini ise, “Eight Is Enough” dizisindeki babası, aktör Dick Van Patten ödedi.

Eski çocuk yıldız, 2021’de CNN dizisi “The History of the Sitcom”da yer almış ve o dönemde Instagram’da yaptığı dizi paylaşımıyla tekrar gündeme gelmişti. (Sözcü)