YENİ BALIK VE DENİZ LEZZETLERİ İÇİ ROTA KUZEY

» Güncel » YENİ BALIK VE DENİZ LEZZETLERİ İÇİ ROTA KUZEY

Denizler ve okyanuslarla çevrili Rusya, sahip olduğu iç denizler, göller ve akarsularla balık tutkunlarına oldukça zengin seçenekler sunuyor. Balık ve deniz ürünleri sevenler ve yeni lezzetler denemek isteyenler 26 Mayıs – 4 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilen Moskova Balık Haftası’nda tüm aradıklarını bulabiliyor. 500’den fazla balık ve deniz ürünü türünün sunulacağı bu gastronomi festivali sadece Rus […]

  • Son Güncelleme: 2 Haziran 2023

Denizler ve okyanuslarla çevrili Rusya, sahip olduğu iç denizler, göller ve akarsularla balık tutkunlarına oldukça zengin seçenekler sunuyor. Balık ve deniz ürünleri sevenler ve yeni lezzetler denemek isteyenler 26 Mayıs – 4 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilen Moskova Balık Haftası’nda tüm aradıklarını bulabiliyor. 500’den fazla balık ve deniz ürünü türünün sunulacağı bu gastronomi festivali sadece Rus vatandaşları değil, Türkiye’den gelen turistleri de Rus balık ve deniz ürünleri mutfağıyla tanıştırıyor.

23 farklı alandaki (venue) etkinlikleri kapsayan festival çerçevesinde Moskova’daki en iyi 50 restoran ziyaretçilere bu lezzet yolculuğu için özel bir menü hazırladı. Ayrıca bu restoranlarda ünlü şefler tarafından mutfak atölyeleri düzenlenecek ve deniz ürünleri mutfağında lezzetin püf noktaları gösterilecek. Festival sadece direkt Uzak Doğu, Yakutistan, Murmansk, Astrahan ve Karadeniz kıyılarından gelen eşsiz deniz ürünleriyle damakları tatlandırmıyor, aynı zamanda düzenlenecek konserler ve sportif eğlencelerle tüm güne yayılan bir şenliğe dönüşüyor.

Yaza girerken lezzet haritası Moskova’yı gösteriyor

Moskova Balık Haftası festivali, yaz sezonu açılırken en çok beklenen gastronomik etkinliklerden biri kabul ediliyor. Geleneksel olarak, Rusya’nın çeşitli bölgelerinden gelen en iyi tedarikçiler ürünlerini Moskova sokaklarındaki panayırlarda ve satış kulübelerinde sunuyor. Rusya’nın başkentine gelen konuklar kaynağından direkt tedarik edilmiş olan 500’den fazla balık ve deniz ürünü çeşidini tadabiliyor. Ayrıca, tanınmış Rus restoran işletmecisi ve şef Konstantin Ivlev ‘Büyük Balık Çorbası’ adlı mutfak gösterisine katılacak ve özel bir tarif kullanarak 100 litre lezzetli balık çorbası hazırlayacak.

Başkentin konukları sadece lezzetli yemeklerin tadını çıkarmayacaklar, aynı zamanda spor etkinlilerini de takip edebilecekler. Örneğin şehirdeki üç parkta balıkçılık şampiyonaları düzenlenecek, Moskova Nehri kıyısında SUP-board yarışı yapılacak ve genç konuklar için ana noktalarda ücretsiz gezintiler düzenlenecek.

Moskova Mevsimleri; tarih, kültür, sanat, spor ve gastronomi

26 Mayıs – 4 Haziran tarihleri arasında 23 farklı noktada düzenlenen Moskova Balık Haftası’nı ziyaret edecek Türk misafirler, damak tatlarına uygun birçok lezzet bulacak. Bu önemli gastronomi festivali, aynı zamanda, Türkiye’nin yanı sıra farklı ülkelerden gelen turistlerin Rusya’nın kültürü, sanatı ve tarihi ile tanışabilecekleri Moskova Mevsimleri projesi kapsamındaki etkinlikler arasında yer alıyor. Rus tarihini ve kültürünü keşfe çıkanlar gastronomi festivali ile bu deneyimi daha da zenginleştiriyor.