HESAP AÇMAK ZORUNLU HALE GELECEK

» Güncel » HESAP AÇMAK ZORUNLU HALE GELECEK

Yüz milyonlarca kullanıcıya sahip sosyal medya platformu Twitter, yeni bir düzenlemeye gitti. Hesabı olmayan kullanıcıların son iki gündür Twitter’a girememesi üzerine akıllara erişim sıkıntısı veya son zamanlarda sayısı giderek artan teknik arızalar geldi. Fakat cuma gecesi Twitter CEO’su Elon Musk’ın, Epic Games CEO’su Tim Sweeney’nin tweet’ine cevap vermesiyle durum netleşti. Bundan böyle hesabı olmadan veya […]

  • Son Güncelleme: 1 Temmuz 2023

Yüz milyonlarca kullanıcıya sahip sosyal medya platformu Twitter, yeni bir düzenlemeye gitti. Hesabı olmayan kullanıcıların son iki gündür Twitter’a girememesi üzerine akıllara erişim sıkıntısı veya son zamanlarda sayısı giderek artan teknik arızalar geldi. Fakat cuma gecesi Twitter CEO’su Elon Musk’ın, Epic Games CEO’su Tim Sweeney’nin tweet’ine cevap vermesiyle durum netleşti.

Bundan böyle hesabı olmadan veya hesabını açmadan Twitter’a giren kullanıcılar, platformda oturum açmalarını veya hesap oluşturmalarını isteyen bir ekranla karşılaşacak. Musk, diğer platformlardaki başka örneklerin yanı sıra şimdi de Twitter’a ‘hesap duvarı’ getirildiğini söyleyip ‘internetin bozulduğundan‘ şikayetçi olan Sweeney’e cevap vererek “Yüzlerce kuruluş (belki daha fazla), Twitter verilerini son derece agresif bir şekilde, gerçek kullanıcı deneyimini etkileyecek kadar kazıdı. Bunu durdurmak için ne yapmalıyız? Fikirlere açığım” ifadelerini kullandı.