YURT DIŞINA AÇILMAM O DÖNEM ENGELLENDİ

» Genel » YURT DIŞINA AÇILMAM O DÖNEM ENGELLENDİ

HERŞEY BİR GECEDE OLDU! Türk pop müziğinin önemli isimlerinden Yonca Evcimik, programda kariyerinin dönüm noktasını anlattı. Yonca Evcimik, kendisine zirveye taşıyan programa katılmasıyla herşeyin bir anda değiştiğini söyledi. Yonca Evcimik; “Trt 2’de ki “Yarım Elma” programını katılığımda her şey bir gecede oldu.  Albüm çıkmıştı, aradan aylar geçmişti ama bir hareketlenme yoktu. Ne zaman ben TRT […]

  • Son Güncelleme: 21 Eylül 2022

HERŞEY BİR GECEDE OLDU!

Türk pop müziğinin önemli isimlerinden Yonca Evcimik, programda kariyerinin dönüm noktasını anlattı. Yonca Evcimik, kendisine zirveye taşıyan programa katılmasıyla herşeyin bir anda değiştiğini söyledi. Yonca Evcimik; “Trt 2’de ki “Yarım Elma” programını katılığımda her şey bir gecede oldu.  Albüm çıkmıştı, aradan aylar geçmişti ama bir hareketlenme yoktu. Ne zaman ben TRT 2’de ki “Yarım Elma” programına katıldım, ertesi gün her şey bir anda değişti. Tabiki başarılı olmayı istedim, hep hayal kurdum. İyi br şey yaptığımı hep düşündüm ama böyle bir geri dönüş olacağını hiç tahmin etmedim. Bir gecede herşley değişti. Bütün programlara çıkıyorum, son derece bereketli bir yıldı zaten. Bütün şarkıları ardı ardına çıkardık. Ama çok fazla televizyon kanalı yoktu zaten. Benim hayatım dönüm noktalarından bir tanesi zaten “Yarım Elma” programı…”dedi

360 GÜNDE ÇALIŞTIĞIM PARAYI YURT DIŞINDA YİYORDUM!

ŞİMDİ ELEŞTİRİ ALAN SAHNE KIYAFETLERİNİ BİZ 90’LARA GİYİYORDUK!

Yonca Evcimik, kariyerinin çıkış yıllarında oldukça cesaretli olduğunu ve çok sık yurtdışı gezileri yaptığı için oradaki müzikal deneyimlerini ülkemize taşıdığını anlattı. Yonca Evcimik, şimdilerde sıkça eleştirilen sahne kostümlerini 90’larda da giyildiğini söyledi. Yonca Evcimik; “Şimdi çok üzerinde konuşulan sahne kıyafetleri bizim 90’lı yıllarda giydiğimiz kıyafetlerden çok farklı değil… Ama o zamanlar o gözle görülmüyordu, eleştirilmiyordu, beğeniliyordu… Çok cesaret gerektiren işler bunlar… Benim vizyonum çok açık olduğu için, müzikallerde çalıştığım için para kazandığım dönemlerde 365 günün 30 günü tatil yapıyorduk. O 30 günde de çalıştığım parayı yurtdışında bir yerde yiyordum. Geziyordum daha doğrusu, öğreniyordum. Dünyayı görüyordum kendimce… Ama oradaki müzikal birikimlerimi gelip kendi ülkemde de yapmak istedim. Ben bir şey keşfetmedim, icat etmedim var olan bir şeyi ükeme taşıdım. Ama biizm ülkemizde o dönemlerde televizyon olmadığı için, radyolar olmadığı için insanlar bunları takip edemediği için bir yenilikmiş gibi gözüktü aslında… Ama bu bana kısmet oldu. Ama bunlar cesaret işiydi. Ben hep hayallerimin peşinden koştum. O yüzden iyi ki cesaretliyim… Hala daha o cesaretli halim devam ediyor.” dedi.

ÇILGIN BEDİŞ BENİM HAYRANI OLDUĞUM BİR KARAKTERDİ!

Yonca Evcimik, izleri hala günümüze kadar devam eden başrolünü oynadığı, dönemin en iyi yapımlarından “Çıldın Bediş” dizisi hakkında da konuştu. Yonca Evcimik; “Çılgın Bediş” benim hayranı olduğum bir karakterdi. Hayranı olduğum bir şey yıllar sonra bana dizi teklifi olarak geldi. Dizinin böyle patlayacağını hiç bilmiyordum. Bilmediğim gibi de korkuyordum. Ama iyi ki olumlu karar vermişim. Hala tekrarları izleniyor… Kendimle özleşleştirdiğim ve benzettiğim bir karakterdi. Çok zengin bir karakterdi. Dizi içinde her bölüm başka bir karaktere giriyorduk. “ dedi.

YURT DIŞINA AÇILMAM O DÖNEM ENGELLENDİ

Yonca Evcimik, “I’m Hot For You” projesiyle yurtdışında başarı elde etme hakkının elinden aldığını açıkladı. Evcimik; “Sonradan gelen duyumlarla bir takım insanlar tarafından bunun engellendiğini söyledi. Yonca Evcimik, bu kişilerin kim olduğunu da şu sözleriyle anlattı; “O dönem benim önüm kesildi ama hiç kimseyede yurtdışına açılmak kısmet olmadı” dedi. O dönem çok üzüldüm diyen Yonca Evcimik; “ O dönem kimseye ah etmedim ama o kadar üzüldüm ki ah etmiş kadar olmuşumdur” dedi.

BİZ BOŞANIRKEN BİLE ÇOK AŞIKTIK!

Yonca Evcimik, 1994 yılında evlendiği Harun Özakıncı ile severek ayrıldıklarını anlattı. Yonca Evcimik; “ Biz ayrılırken bile çok aşıktık, birbirimizi seviyorduk. Aynı evin içinde yaşamamızda da bir sıkıntı yoktu…Ama insanların hayattan beklentileri… Herkesin bir hayali var… Benim bütün hayallerim ve beklentilerim istediğim gibi oldu ama karşı tarafın istediği gibi olmayınca psikolojisi bozuldu. Onun mutusuzluğu bana yansıdı. Baktık kİ birbirimizi zedeliyoruz, seve seve ayrıldık. “dedi.

DANSLA ALAKASI OLMAYAN HERKES KLİBİNDE DANS EDİYOR!

“Vurula Vurula” şarkısını 24 yıl sonra yeniden seslendirerek sevenleriyle buluşturan Yonca Evcimik, yeni projesi hakkında da konuştu. Yonca Evcimik; “ Şarkı çok güzel… Melodisi çok güzel, sözleri çok güzel… Şimdi yapılan düzenlemesi de çok güzel oldu.  Tek farklılığı belki o zaman ki Yonca’nın yorumuyla bugün ki Yonca’nın yorumu olmuş olabilir. Tüm kliplerimde ben dans ediyorum, dans grubum var. Bu sefer ters köşe yaptık. Çunku artık dansla alakası olmayan herkes kliplerinde dans ediyor. O yüzden dedik ki ben dans etmeyim. En sakin durduğum klibim bu oldu. “dedi.