Yener Tanık yaptığı açıklamada depremzedelerle yakından ilgileniyoruz dedi

» Genel » Yener Tanık yaptığı açıklamada depremzedelerle yakından ilgileniyoruz dedi

6 Şubat’ta yaşanan deprem dolayısıyla 11 ilde ciddi hasarlar söz konusu olurken başta Kızılay ve AFAD olmak üzere birçok STK deprem bölgesinde depremzedelerin ihtiyaçlarını gideriyor. Kahramanmaraş’ta yaşanan 7.6 ve 7.7 depremlerde ve akabinde 6.4 Hatay depremleri sonrası bölgede birçok il ciddi hasar görürken depremzedelerin olumsuz durumdan etkilenmemesi için birçok STK yoğun çaba harcıyor. Bu süreçte […]

  • Son Güncelleme: 23 Şubat 2023

6 Şubat’ta yaşanan deprem dolayısıyla 11 ilde ciddi hasarlar söz konusu olurken başta Kızılay ve AFAD olmak üzere birçok STK deprem bölgesinde depremzedelerin ihtiyaçlarını gideriyor.

Kahramanmaraş’ta yaşanan 7.6 ve 7.7 depremlerde ve akabinde 6.4 Hatay depremleri sonrası bölgede birçok il ciddi hasar görürken depremzedelerin olumsuz durumdan etkilenmemesi için birçok STK yoğun çaba harcıyor. Bu süreçte gıdaya ulaşım konusunda yakınmalar söz konusu olurken bu iddialar hakkında Kızılay Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Yener Tanık Bey’le görüşüp konu hakkındaki görüşlerini aldık.

Yaptığı sosyal faaliyetleri dolayısıyla bölgenin sevilen isimlerinden Yener Tanık Genel Müdürümüz Alican Bey’e yaptığı açıklamada, “Depremzedelerle yakından ilgileniyoruz ve tüm ihtiyaçlarını karşılamak adına tüm çalışmalarımızı özveri ile yapıyoruz. Gıdaya ulaşımda zorluklar söz konusu değildir, Kızılay dağıtım araçları ve dağıtım lokasyonları halkımızın hizmetindedir.” dedi.