Dr. Osman Büyükkaya: Türk soydaşlarımızın refahı için her alanda girişimlerimizi sürdürüyoruz

» Genel » Dr. Osman Büyükkaya: Türk soydaşlarımızın refahı için her alanda girişimlerimizi sürdürüyoruz

Dünya Türkiyat Derneği tarafından Fatih’teki merkezde iftar programı düzenlendi. İftarda sanat, siyaset, medya camiası ve sivil toplum kuruluş temsilcileri katılırken Türk dünyasından önde gelen birçok isim de Dr. Osman Büyükkaya’nın davetlisi olarak yerini aldı. Dr. Osman Büyükkaya basına yaptığı açıklamada, “Bu organizasyon vesilesiyle Türk soydaşlarımızla bir araya gelmek mutluluk verici. Türk dünyası olarak tarih boyunca […]

  • Son Güncelleme: 5 Nisan 2023

Dünya Türkiyat Derneği tarafından Fatih’teki merkezde iftar programı düzenlendi. İftarda sanat, siyaset, medya camiası ve sivil toplum kuruluş temsilcileri katılırken Türk dünyasından önde gelen birçok isim de Dr. Osman Büyükkaya’nın davetlisi olarak yerini aldı.

Dr. Osman Büyükkaya basına yaptığı açıklamada, “Bu organizasyon vesilesiyle Türk soydaşlarımızla bir araya gelmek mutluluk verici. Türk dünyası olarak tarih boyunca birçok zorluklarla karşılaştık buna rağmen tüm zorlukların üstesinden gelerek tarihi yazan taraf olduk. Atalarımızın bizlere devrettiği bayrağı bizler de daha ileriye taşımak, yarınlarımıza daha aydınlık bir gelecek bırakmak için üzerimize düşen sorumluluğun elbette farkındayız. Dünya Türkiyat Konseyi olarak Türk Cumhuriyetleri için sağlık, bilim, eğitim, kültürel gibi önemli başlıklarda birçok projeler üzerinde çalışarak, Türk soydaşlarımızın refahı için her alanda girişimlerimizi sürdürüyoruz.” dedi.