BİLİŞİM UZMANI ATAKAN TAŞUR: E-TİCARET SEKTÖRÜNDE TÜRKİYE 20.SIRAYA YÜKSELDİ

» Bilim ve Teknoloji » BİLİŞİM UZMANI ATAKAN TAŞUR: E-TİCARET SEKTÖRÜNDE TÜRKİYE 20.SIRAYA YÜKSELDİ

Bhs Group Medya Kurucu Başkanı ve Bilişim Uzmanı Atakan TAŞUR, son yıllarda ülkemizde büyük ivme kazanan E-Ticaret sektörüne yönelik önemli açıklamalarda bulundu. E-Ticaret ve İşveren Sendikası’nın Azerbaycan ülke temsilciliğine atanan ve Azerbaycan pazarında aktif rol alan Atakan TAŞUR, E-Ticaret ve İşveren Sendikası’nın Türkiye’de varoluş öneminden de bahsetti. Amaç ve gayesi e-ticaret ile iştigal eden işverenleri […]

  • Son Güncelleme: 31 Ocak 2023

Bhs Group Medya Kurucu Başkanı ve Bilişim Uzmanı Atakan TAŞUR, son yıllarda ülkemizde büyük ivme kazanan E-Ticaret sektörüne yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

E-Ticaret ve İşveren Sendikası’nın Azerbaycan ülke temsilciliğine atanan ve Azerbaycan pazarında aktif rol alan Atakan TAŞUR, E-Ticaret ve İşveren Sendikası’nın Türkiye’de varoluş öneminden de bahsetti. Amaç ve gayesi e-ticaret ile iştigal eden işverenleri yasal bir çatı altında birleştirerek tüm işverenlere fayda ve destek sağlamayı planlamaktadır. Günümüzde yaklaşık 500.000 işveren ve kobi geleneksel ticaretlerinin yanı sıra e-ticaret ile iştigal etmektedir.

Türkiye 20. Sıraya Yükseldi.

E-Ticaretin perakende ticaretteki payı %20 lere ulaştığını belirten  Atakan TAŞUR: ‘’E-Ticaret sektöründe Dünya ülkeleri sıralamasında en çok hacmi gösteren başta Çin olmak üzere; ABD,İngiltere,Japonya ve Almanyadır. Türkiye olarak ise e-ticaret sektöründe aktif var olan 90 ülke’nin arasından 20. Sıraya kadar yükseldik’’ dedi.

Türkiye’de En Çok Satılan Sektörel Dağılım.

Beyaz eşya küçük ev aletleri -%43

Havayolları – %30

Giyim, ayakkabı, aksesuar – 24

Elektronik  – %20

Gıda Market-  %14

Yemek- %12

Konaklama -%6