Esenyurt’ta ne oldu? Halk neden Sokağa döküldü? Neler yaşandı?

» 3. Sayfa » Esenyurt’ta ne oldu? Halk neden Sokağa döküldü? Neler yaşandı?

Esenyurt’ta 10 yaşlarındaki küçük bir erkek çocuğa tacizde bulunduğu iddia edilen şüpheli, Esenyurt’taki vatandaşları gece saatlerinde sokağa döktü. Şüpheli polis tarafından yakalanırken, gerginliğin artması üzerine bölgeye gelen İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ile İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş vatandaşları sakinleştirmeye çalıştı. Şüphelinin emniyete götürülmesi sırasında vatandaşlar ve polis arasında gerginlikler yaşanırken çok sayıda polis bölgeye sevk edildi. VALİLİK AÇIKLAMA […]

  • Son Güncelleme: 31 Mayıs 2022

Esenyurt’ta 10 yaşlarındaki küçük bir erkek çocuğa tacizde bulunduğu iddia edilen şüpheli, Esenyurt’taki vatandaşları gece saatlerinde sokağa döktü. Şüpheli polis tarafından yakalanırken, gerginliğin artması üzerine bölgeye gelen İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ile İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş vatandaşları sakinleştirmeye çalıştı. Şüphelinin emniyete götürülmesi sırasında vatandaşlar ve polis arasında gerginlikler yaşanırken çok sayıda polis bölgeye sevk edildi.

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

İstanbul Valiliği tarafından gece saatlerinde yaşanan olaylar üzerine yaptığı açıklamada, “Bugün Esenyurt İlçemiz Süleymaniye Mahallesi’nde çocuğa yönelik tacizde bulunduğu iddia edilen şüpheli şahıs, kısa sürede güvenlik güçlerimizce yakalanmıştır. İnsanlık suçu olarak gördüğümüz bu eylemleri nefretle ve esefle kınıyoruz, lanetliyoruz. Konuyla ilgili adli tahkikat başlatılmıştır” denildi.